Evlenecek gençlerin üç ‘5’ çılgınlığı « Hamle Gazetesi

Evlenecek gençlerin üç ‘5’ çılgınlığı

Bu haber 06 Mayıs 2015 - 0:01 'de eklendi ve 1.072 kez görüntülendi.

evelenecekgenclerMuğla’nın Menteşe İlçesi’nde evlilik hazırlığı yapan 13 çift, nikah tarihlerinin anlamlı bir güne gelmesi için gün, ay ve yılı 5 rakamından oluşan 5.5.2015 tarihini seçti. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş 13 çift arasında Ramazan Sarıoğlu ve Yasemin Kırca’nın nikahını kıyarak genç çifte mutluluklar diledi.
Mert Can Kaymak
Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde evlilik hazırlığı yapan 13 çift, nikah tarihlerinin anlamlı bir güne gelmesi için gün, ay ve yılı 5 rakamından oluşan 5.5.2015 tarihini seçti. Üç beş rakamının yan yana geldiği günde evlenmek için Menteşe Belediyesi’ne müracaat eden 13 çiftin nikahı günün değişik saatlerinde Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezi’nde kıyıldı.
13 çift arasında bulunan Ramazan Sarıoğlu ile Yasemin Kırca’nın nikah törenine katılan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, genç çiftin nikahını kıydı.
Genç çiftlerin isteğini kırmayarak nikah masasına gelen Başkan Gümüş nikah memuru cübbesi giyen Bahattin Gümüş, “İyi günleriniz olduğu kadar zor günlerinizde olacaktır. Önemli olan her koşulda birbirinizi sevmeniz, saymanız. Atatürkçü, Cumhuriyetine sahip çıkan çocuklar yetiştirmeniz dileğiyle, bir ömür boyu mutluluklar diliyorum” dedi.
Başkan Gümüş daha sonra şahitlerin ve davetlilerin huzurunda genç çiftlerin nikahını kıydı.
Düğün tarihini 8 Mayıs olarak belirlediklerini ancak, nikah tarihlerinin böyle bir güne denk getirmekten dolayı mutlu olduğunu kaydeden Ramazan Sarıoğlu, “Düğünümüz hafta sonunda gerçekleşecek ama biz 5.5.2015 fırsatını kaçırmak istedik. Nikahımızın tarihinin bugün olması bizim için ayrı bir anlam kazandırdı. Nikah gününe bu tarihi almak biraz zor oldu ama isteğimizi yerine getirebildik. Bizim için bugün ayrı ve özel bir anı oldu” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.