Evindeki yatağında sınava girdi

Bu haber 10 Haziran 2013 - 23:42 'de eklendi ve 921 kez görüntülendi.

yatagindesinavagirdi13216546541321Cam kemik hastası Teslime Malpınar, yapılan devlet parasız yatılılık ve bursluluk sınavını evindeki hasta yatağında girdi.
Haber Merkezi
Cam kemik hastası Teslime Malpınar, yapılan devlet parasız yatılılık ve bursluluk sınavını evindeki hasta yatağında girdi. Ülke genelinde yapılan parasız yatılılık ve bursluluk sınavına Fethiye’de 3 Bin 45 öğrenci girdi. Cam kemik hastası Teslime Malpınar ise sınava evinde girdi. Fethiye’de 10 okulda 164 salonda 5.sınıftan 11. sınıfa kadar 3 bin 45 öğrenci katıldı.
Fethiye’nin Karaçulha Beldesi Ortaokulu 6.sınıf öğrencisi Teslime Malpınar’da cam Kemik hastası olduğu için sınava evinde girdi. Malpınar’a sınavda Öğretmenler Mualla Ergün ve Nigar Ocak refakat etti. Teslime Malpınar iki saatte 100 soruya cevap vermeye çalışırken sık sık karşısına koyduğu saate bakarak süreyi iyi kullanmaya çalıştı. Anne ve babasının diğer odalarda beklediği sevimli kız Teslime Malpınar sınav sonunda kendisine evde sınava girebilme şartlarını hazırlayan yetkililere teşekkür etti. Hastalığı nedeniyle yatağa mahkum olan Teslime Malpınar sınavının iyi geçtiğini, Matematik sorularında zorlandığını, ileride lise ve üniversiteyi de okuyup doktor olmak istediğini söyledi.
Baba Adem Malpınar ve Anne Durkadın Malpınar ise kızlarına evde sınav imkanı sağlayanlara teşekkür ettiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.