Evde bakım hizmetleri 13 bin 847’ye ulaştı

Bu haber 06 Ekim 2015 - 21:05 'de eklendi ve 585 kez görüntülendi.

Evde bakım hizmetleri 13 bin 847’ye ulaştı  (2)Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı evde bakım hizmetleri Eylül ayı değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
İlkay Yıldız
Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen aylık değerlendirme ve bilgilendirme toplantısına, İlçelerdeki evde bakım hizmetleri biriminde görev yapan doktor, hemşire, sağlık memuru, sosyal hizmet uzmanı ve diğer personeller katıldı. İl genelinde Eylül ayı içerisinde ekiplerin, 173 yeni haneyi ziyaret ederek bin 835 tıbbi müdahalede bulunduğu belirtildi. Ekipler, 2014 Ağustos ayından itibaren bugüne kadar toplam 5 bin 598 yeni hane ziyaret etti ve 13 bin 847 tıbbi müdahale sayısına ulaştı. Düzenlenen aylık değerlendirme ve bilgilendirme toplantısında personellere hizmet içi eğitim de verildi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Koç, düzenlenen aylık toplantıların ve hizmet içi eğitimlerin personel açısından oldukça önemli olduğunu söyledi. Hacı Koç, “Evde bakım hizmetlerinde görev yapan personelimiz özverili çalışması ile il genelinde birçok haneyi ziyaret ederek vatandaşlarımıza tıbbi müdahale, genel bakım ve hasta nakil hizmetleri veriyor. 2014 Ağustos ayında başlayan evde bakım hizmetleri ile bugüne kadar İl genelinde toplam 5 Bin 598 yeni hane ziyaret edildi ve 13 Bin 847 tıbbi müdahale sayısına ulaşıldı. Ayrıca ekiplerimiz 3 Bin 244 genel bakım ve toplam Bin 746 hasta nakil işlemi gerçekleştirdi” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.