Esnaf Odası Başkanından çağrı

Bu haber 29 Mayıs 2019 - 0:24 'de eklendi ve 1.220 kez görüntülendi.

Muğla Yiyecek Maddeleri Esnaf Odası Başkanı Güven Akarken, Ramazan Bayramı öncesi vatandaşların bayram alışverişlerini esnaftan yapmaları konusunda çağrıda bulundu. Akarken “Vatandaşlarımız alışverişlerini yerel esnafımızdan yaparak hem esnaf ve sanatkârlarımızın ayakta kalmasına yardımcı olurlar hem de şehrimizin parası Muğla’mızda kalmış olur” dedi.

Muhittin Direk

Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi çarşı pazarlarda da hareketlilik başladı. Muğla Yiyecek Maddeleri Esnaf Odası Başkanı yaptığı açıklamada, “Ramazan Bayramı’na sayılı günler kaldı. Vatandaşlarımız bayram alışverişine başladı ve Muğlalı hemşerilerimizden tek isteğimiz yerel esnafımıza sahip çıksınlar. Şayet Muğlalı vatandaşlarımız yerel esnafımızdan alışveriş yaparlarsa şehrimizin parası yine şehrimizde kalacak. Ulusal firmalardan alışveriş yapılırsa maalesef ilimizin parası şehir dışına çıkmış olacak. İlimizde gün geçtikçe çoğalan ulusal marketler ve zincir mağazalar mahalle içlerine kadar girdi ve büyük marketler sadece sektörümüzü etkilemiyor, onlarca mesleği ve esnaflarımızı etkiliyor. Halkımız, yerel esnafımızdan alışveriş yaparak yerel esnafımızın ayakta kalmasına yardımcı olacak ve böylelikle ulusal marketlerin çoğalması da bir nebze engellenmiş olacak” ifadelerini kullandı.

Yerel esnaftan alışveriş yapıldığı takdirde hem Muğla ekonomisinin hem de esnaf ve sanatkârın kazanacağına dikkat çeken Başkan Akarken, ” Muğlalı vatandaşlarımıza alışverişini esnaflarımızın işletmelerinden yapmaları konusunda çağrıda bulunuyoruz. Fiyat konusunda bir farklılık olmadığını görecekler. Vatandaşlarımız bayram şekerini, çikolatasını, meşrubatını, kolonyasını ve tüm ihtiyaçlarını mahalle veya çarşı esnaflarımızdan yaparak esnafımızı sevindirsin ve onlara bayram sevinci yaşatsın. Yerel esnafımızdan alışveriş yaparak hem esnafımız kazansın hem Muğla kazansın” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.