Eski Sıtkı Koçman Üniversitesi Hastanesi Yerinde Kalsın

Bu haber 28 Aralık 2017 - 0:01 'de eklendi ve 897 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, uzun yıllardan bu yana kullandığımız Muğla Merkez’de bulunan Sıtkı Koçman Üniversitesi Devlet Hastanesi’nin şehir dışına taşınmasından sonra çok sayıda hastaların ve yakınlarının serzenişte bulunduğunu gözlemledim. O kadar fazla telefon aldım ki sormayın? Hasta yakıları uzun yıllardan bu yana alışkanlık haline getirdikleri hastanenin şehir dışında bulunmasının kendilerine çok zor geldiğini söylüyorlar. Hattı zatında şehir dışına taşınan Ege Bölgesi’nin en donanımlı Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde değişik türde deneyimli Profesör ve doktorlar bulunmakta. Muğla Sıtkı Koşman Üniversitesi açılır açılmaz Ege illerinden de çok sayıda hastaların geldiği bilgisini almaktayız. Nedeni de hastanedeki son sistem her türlü araç ve gereç bulunduğu gibi tecrübeli hekimlerinden bulunması ayrı bir güzellik.

Sevgili okurlarım, Sıtkı Koçman Üniversitesi Hastanesinin şehir dışına açılması için başta Ak Parti Milletvekilleri Hasan Özyer, Nihat Öztürk, Üniversitenin Rektörü Mansur Harmandar, Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete ve birçok yetkilinin uzun süre vermiş oldukları mücadeleler sonrası önce inşaat bitmiş sonra da hastanenin içinin düzelmesi olmuş. Böylelikle Muğla halkına büyük hizmet vermiş oldular. Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar derler diye bir laf vardır ya evet doğru. Beni de doğruyu söylediğim için dokuz köyden kovsunlar. Çünkü Muğla’ya yapılan hizmet büyükte onun için söylüyorum. Kutluyorum sizi Sayın Özyer, Sayın Öztürk, Sayın Harmandar, Sayın Mete ve diğer katkısı bulunan yetkililer?

Sevgili okurlarım, şimdi gelelim Muğla şehir içindeki eski Devlet Hastanesi’ne, hatsalar isterse şehir dışındaki hastaneye gitsinler, isterlerse de Muğla Merkez’de bulunan hastaneye gitsinler. Bu konuda da yani eski Devlet Hastanesi’nin tekrar canlanması yani hasta kabul etmesi için yetkililere sesleniyorum: Lütfen bu çok önemli konuyla ilgilenirseniz Muğla adına büyük hizmet vermiş olunur. Bu konuda Muğla Sağlık Müdürlüğü’ne yeni atanan Dr. İskender Gencer’inde yetkililerle dirsek temasta bulunup şehir içindeki hastanenin de Muğla halkına hizmet vermesi bekleniyor. Çok sayıda vatandaşların isteği bu da biz de böyle yazdık sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Saim Öztürk 28 Aralık 2017 / 00:52

Yeni hastane,fiziki şartlar açısından eskisiyle kıyaslanmayacak kadar güzel.Bazı eksik birimlerin olduğu söyleniyor.Umarım kısa zamanda tamamlanır.Bugün eski hastanenin bahçesinden geçtim.İçim sızladı.Terkedilmişlik diz boyu.Bakımsızlık bahçeden başlamış,her taraf çöp dolu.Bir an önce ne yapılacaksa,yapılmalı.