Eski Milletvekili Latif Sakıcı Muğla’da Hâla Unutulmadı

Bu haber 16 Eylül 2015 - 18:55 'de eklendi ve 2.024 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Muğla genelinde ilçelerde olsun, köylerde olsun Latif Sakıcı (Latif Ağa)’yı tanımayan insan çok azdır. Sayın Sakıcı uzun yıllar Muğla-Ankara arası mekik dokumuş saygın bir siyasetçidir. Öylede olduğu için partili partisiz çoğu vatandaş tarafından sevilir ve sayılır. Uzun yıllardan bu yana müteahhitlik yapan Latif Ağa için geçtiğimiz günler içinde Cız köşemde kendisi ile ilgili onure edici bir yazım olmuştu. Ancak eskisi gibi Ankara’dan Muğla’ya pek gelmediğini yazmıştım, biraz üzülmüş. Sayın Sakıcı bu yazımdan dolayı benimle bir görüşme yaptı: “Hüseyinciğim ben hiçbir zaman Muğla’dan ayrılmadım ki. Muğlalı hemşerilerim benim için bir aile kadar değerlidir. Fırsat buldukça Muğla’ya gelip gidiyorum” dedi.

Sevgili okurlarım, Latif Sakıcı Muğla’da uzun yıllar Doğruyol Partisi İl Başkanlığı yapmış. İlçe örgütlerinin tüm masraflarını kendi cebinden harcamış değerli bir partilidir. Ben bu konuları yakınen bildiğim için söylüyorum. Yine ayrıca uzun yıllar milletvekilliği görevinde bulunmuş. Çok sayıda Muğlalı hemşerilerine yardımcı olmaya çalışmış babacan tavırlı bir simadır. TBMM’de görev yapmış olduğu yıllarda partisi adına idari amirliği görevlerinde de bulunan birçok milletvekili kavgalarını ayırmış bir partilidir.

Sevgili okurlarım, Latif Sakıcı’nın asıl mesleği müteahhitlik olduğu için büyük ihaleler alıp yurdun değişik yerlerine gittiği söylenir. İyi bir aile reisi olan Latif Ağa babacan tavırları ile bilinir. İnsanları kırmamaya çalışan renkli bir sima olduğu için Muğla’da kaldığı sıralarda birkaç Doğruyolcu’nun kendisine ayıp ettiğini ama bir şey söylemediğini yıllar önce yapmış olduğumuz bir muhabbette bana anlatmıştı.

Sevgili okurlarım, yarım kalan konuşmasında Sayın Sakıcı bakınız neler neler söyledi: “Sayın Kocabıyık ben Muğla sevdalısı bir kişiyim. Siyaset yapmış olduğum yıllarda eşimi dostumu iyi tanıdım, dost bildiğim birkaç kişi bana kazık atmaya çalıştılar. Ama maalesef emellerine ulaşamadılar. İşte bu siyaset böyle bir şey. Milletvekilliğim döneminde olsun, müteahhitlik yapmış olduğum dönemde olsun tüm hemşerilerimle iyi geçindim. Hâla dostlarım vardır. Yine söylüyorum ben Muğla sevdalısıyım, Muğla’ya selamlar” dedi.

Sevgili okurlarım, uzun yıllar milletvekilliği görevinde bulunmuş, TBMM’de idari amirliği ve Doğruyol Partisi eski İl Başkanı Latif Sakıcı yapmış olduğu bu görevler bahcesehirkonut.com sırasında Muğla insanına katkıları büyük olmuş saygın bir siyasetçi ve saygın bir işadamıdır Sayın Latif Sakıcı sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.