Eski Garaj Alanı’na belediye sarayı

Bu haber 14 Ağustos 2014 - 1:24 'de eklendi ve 1.850 kez görüntülendi.

Eski Garaj Alanı’na belediye sarayıBüyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, üzerinde lüks konut üretimi girişiminde bulunduğu Eski Garaj Alanı’ndan vaz geçmiyor. Mimarlar Odası’nın açtığı dava sonucu lüks konut üretiminin durdurulduğu ve Muğlalıların ‘meydan yapılmasını istedikleri’ Eski Garaj Alanı’nda Büyükşehir Belediye Sarayı yapılacağı açıklandı.
Özcan Özgür
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, üzerinde lüks konut üretimi girişiminde bulunduğu Eski Garaj Alanı’ndan vaz geçmiyor. Mimarlar Odası’nın açtığı dava sonucu lüks konut üretiminin durdurulduğu ve Muğlalıların ‘meydan yapılmasını istedikleri’ Eski Garaj Alanı’nda Büyükşehir Belediye Sarayı yapılacağı açıklandı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün başkanlığında Ağustos Ayı Meclis toplantısında Büyükşehir Meclis Toplantısı’nda, ilçelerdeki imar planı değişiklikleri ile birlikte Eski Garaj Alanı’nda imar planı değişikliği gündeme geldi. İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ayşe Ünal, imar planı değişikliği talebi ile ilgili bilgi verirken “Eski garaj alanında 3 parsel birlikte ele alınması, belediye hizmet alanı konseptine bağlı kalınarak yeniden çevre düzeni yapılması gereği doğdu” dedi.
Belediye Başkanı Osman Gürün konu ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı ve İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nın ‘Menteşe İlçesi 115 Ada, 19 Parsel, 1073 Ada, 1 parsel ve 1072 Ada, 1 parsellerin Belediye Hizmet Alanı olarak planlanmasına ilişkin hazırlanan 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği’ ve ‘Menteşe İlçesi 115 Ada, 19 Parsel, 1073 Ada, 1 parsel ve 1072 Ada, 1 parsellerin Belediye Hizmet Alanı olarak planlanmasına ilişkin hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği’ talepleri meclis üyelerinin oyları ile komisyona havale edildi.
Menteşe’nin haberi yok mu?
Daha önce Bilgisayar Yazılımcısı Faik İlter’in sosyal medyada Eski Garaj Alanı ‘Menteşe Atatürk Parkı’ olsun şeklinde başlattığı kampanya üzerine Cem Durna’nın yaptığı haberde o alanla ilgili Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, imar planında eski garaj alanının ‘Belediye Hizmet Alanı’ olarak görüldüğüne dikkat çekmişti. Gümüş, “Bizim gönlümüzden geçen madem ki katılımcı belediyecilik diyoruz vatandaşımızın düşüncesine saygılıyız. Buraya 3 ya da 4 kat zemin altında otopark alanı yapacağız. Benzinlik tarafına belki 3 katlı Muğla mimarisine uygun, ihtiyacımız olduğu için bir Menteşe Belediyesi binası yapmayı düşünüyoruz. Geri kalan alanlara ise Menteşe Mahallesinde olduğu gibi havuzu içinde olan yeşil bir park alanı düşünüyoruz” demişti.
Bu açıklamanın ardından Menteşe Belediye Başkanı Gümüş’ün gönlünden veya aklından geçen, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin projesi olarak Büyükşehir Meclisi’ne gelmiş bulunuyor. Meclis’te konu görüşülürken görüş bildirmediği dikkati çeken Başkan Gümüş’e “Yanlış anlamış olabiliriz. Eski Garaj Alanı’na siz mi, büyükşehir mi bina yapıyor?” diye sorduk. Başkan Gümüş, “Büyükşehir Belediyesi orada bir prestij bina yapacak diye duymuştuk. Bizim bina da yetersiz, ama şehir merkezinden gitmek istemiyoruz” demekle yetindi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Keza KUNDAKÇI 14 Ağustos 2014 / 10:09

Ey katılımcı,halkcı Moğola Belediyem,bu dönem son döenemim diyemi böyle hem memlekete hem de partiye kalıcı zararlar verecek,sırarlı politikalarla uğraşıyorsun,
Allah aşkına bir Eskişerhir’e git gel,Allah aşkına,Hipokrat aşkına….

Saglam Muglali 15 Ağustos 2014 / 12:09

Eski garaj alanini tamamiyla park yapmak meydan yapmak neden bu kadar zordur??…bence yeni otogarin oldugu yer buyuksehir belediyesi icin en iyi yerdir.saginda adliye,emniyet binasi,ticaret odasi ile resmi dairelerin adeta bir kampusu haline gelecektir.mugla merkeze yapilacak yeni otogarda akcaova yada kotekli yenikoy mevkine yapilmali ve trafik yogunlugundan uzaklastirilmalidir…bunu hicbir belediye yetkilisi dusunemiyor mu?bu planin programin mugla icin faydali olacagini dusunemiyorlar mi?