Ergun’dan soru önergesi « Hamle Gazetesi

Ergun’dan soru önergesi

Bu haber 06 Temmuz 2019 - 2:10 'de eklendi ve 461 kez görüntülendi.

İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, geçtiğimiz gün Datça Palamutbükü’nde çıkan yangınla ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) soru önergesi verdi.

Kadir Tamer

İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, geçtiğimiz gün Datça Palamutbükü’nde çıkan yangınla ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) soru önergesi verdi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin verdiği soru önergesi ile ilgili olarak Metin Ergun, “Muğla ilimizin Datça ilçesindeki Palamutbükü mevkiinde 29 Haziran günü saat 16 civarında ortaya çıktığı tespit edilen orman yangını 5 hektardan fazla bir alanda etkili olmuş ve binlerce ağacın yok olmasına sebebiyet vermiştir. Bölgede yaşayan vatandaşlarımız yangının sabotaj nedeniyle çıktığı konusunda haklı bir endişe taşımaktadır. Çünkü geçtiğimiz yıllarda Güvercinlik Koyu Pina Yarımadası’nda yanan ormanlık alan dönemin yetkililerince ‘yeniden ağaçlandırılacak’ denmesine rağmen ağaçlandırılmadığı gibi, yanan alan imara açılmış ve üzerinde lüks oteller yükselmiştir. Böyle bir hafızaya sahip olan bölge halkı ve Türk kamuoyu, Datça’daki ormanlık alanda meydana gelen yangının rant amaçlı bir sabotaj olduğu kanısında olup, tahrip edilen doğal güzellikler için endişelidir” dedi.

Metin Ergun’un meclise verdiği 4 maddelik önerge şu sorulardan oluşuyor:

“Palamutbükü’ndeki yangının sebepleri ile ilgili elinizde ne tür bilgiler vardır? Yangının meydana geldiği bölgede alınan tedbirler yeterli midir? Yanan bölge tekrar ağaçlandırılacak mıdır? Yanan bölgenin imara açılması söz konusu mudur?”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.