Ergen ailesine şehitlik belgesini teslim edildi

Bu haber 08 Ekim 2015 - 22:40 'de eklendi ve 574 kez görüntülendi.

Ergen ailesine şehitlik belgesini teslim edildi  (2)Muğla Valisi Amir Çiçek ve İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Yavuz Özfidan, 6 Eylül’de Hakkari’nin Dağlıca bölgesindeki hain saldırıda şehit olan sözleşmeli Piyade Er Adnan Ergen’in ailesine Şehadet Belgesini verdi.
Kadir Tamer
Muğla Valisi Amir Çiçek ve İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Yavuz Özfidan, 6 Eylül’de Hakkari’nin Dağlıca bölgesindeki hain saldırıda şehit olan sözleşmeli Piyade Er Adnan Ergen’in ailesine Şehadet Belgesini verdi.
Vali Amir Çiçek’e ziyaret esnasında İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, Muğla İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, Seydikemer İlçe Jandarma komutanı Muzaffer Kırgın, Seydikemer İlçe Emniyet Müdürü Muzaffer Yüceur, Seydikemer Müftüsü Ali Can eşlik etti.
Şehit ailesine Şehadet Belgesi verilmeden önce Seydikemer Müftülüğü İmamları tarafından Kuran-ı Kerim okundu. Okunan Kuran-ı Kerimden Sonra İl Müftüsü Abdurrahman Koçak tarafından dua yapıldı.
Duadan sonra konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek, “Ülkemizi bölmeye çalışan şer odakları çeşitli oyunları uygulamaya koymuşlardır. İşte bu son oyunlardan birinde şehit düşen oğlumuz Adnan Ergen’in şan ve şerefini ömür boyu büyük bir gurur içerisinde taşıyacaksınız. Onun cennet sarayındaki makamına hepimiz gıpta edeceğiz. Sizler yüce devletimizin ve necip milletimizin emanetisiniz. Şehidimizi nasıl başımızın üstünde, yüreğimizin ortasında, büyük bir maneviyat ortamında toprağa verdiysek, sizlerde bizim için birer aziz emanetsiniz. Ömrünüz süresince bu devlet, Türkiye Cumhuriyeti sizlerin yanında olacaktır. Şehadet Belgesi’ni şehidimizin babası Mehmet Ergen beye ve Annesi Hacer Ergen’e takdim ediyorum. Bu belgeyi sizler ömür boyu gururla taşıyacaksınız. Devletimiz adına bu Şehadet belgesini sizlere takdim ediyorum. Ben hem bu mertebenin mutluluğunu, hem de acınızı paylaşmaktayım. Şehidimize Allahtan rahmet, siz değerli ailesine de sabırlar diliyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.