Erdoğan’dan soru önergesi

Bu haber 29 Ocak 2015 - 0:33 'de eklendi ve 705 kez görüntülendi.

Öğrencisine cinsel tacizde bulunmaktan dolayı ceza alan bir kişinin bir liseye müdür olarak atanmasını gündeme taşıyan MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, bu sefer de başka bir iddiada bulundu.

Kadir Tamer

Öğrencisine cinsel tacizde bulunmaktan dolayı ceza alan bir kişinin bir liseye müdür olarak atanmasını gündeme taşıyan MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, bu sefer de başka bir iddiada bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın cevaplaması istemiyle, TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde “Öğrenci Velisine Taciz” suçundan ceza alan bir kişinin müdür yapılıp yapılmadığını soran Erdoğan önergesinde şu ifadelere yer verdi:

“Milli Eğitime bağlı okullarda görevlendirilecek idareciler, Bakanlığınız tarafından yayınlanan 10.06. 2014 tarihli yönetmelik ile yapılmaktadır. Bu yönetmelik taraflı ve adaletsiz atamalara sebep olmaktadır. Muğla ilinde de bu haksız ve adaletsiz uygulamaların örnekleriyle sık sık karşılaşmakta ve kamu vicdanını zedeleyen sonuçlarına şahit olmaktayım.

Yönetmeliğe göre ataması yapılan idarecilerin bazılarının bu işi yapabilecek yeterli bilgi birikiminin olmadığı yönünde oluşan olumsuz kanaatler bir tarafa, toplumsal ahlak kurallarına aykırı eylem ve davranışlarda bulunan kişilerin idareci olarak atandığı bilgileri de tarafıma ulaşmaktadır.”

Muğla Milletvekili Erdoğan’ın Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya şu soruları yöneltti:

“Muğla’da öğrenci velisine cinsel taciz suçlaması ile disiplin soruşturması geçiren ve bu suçtan ceza alan bir kişinin, bakanlığınıza bağlı bir okula müdür olarak atandığı doğru mudur? Böyle bir atama varsa hangi kriterlere göre bu kişinin ataması yapılmıştır? Böyle bir görevlendirme yapılmışsa bu görevlendirmelerin arkasındaki siyasi kişi veya kişiler kimlerdir? Bakanlığınıza bağlı okullara atanan idarecilerin, toplumsal ahlak kurallarına aykırı davranışlarda bulunmasına rağmen görevlendirmeler ile adeta ödüllendirilmesi Milli Eğitim Bakanlığı’nın etik değerleri ile örtüşmekte midir?”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.