Erdoğan ve Korkmaz, Bahçeli’nin Yanında « Hamle Gazetesi

Erdoğan ve Korkmaz, Bahçeli’nin Yanında

Bu haber 23 Haziran 2016 - 0:37 'de eklendi ve 961 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Milletvekili Mehmet Erdoğan ile önceki gün bir telefon görüşmemiz oldu. Birbirimize hal hatır sorduktan sonra ben asıl konuya gelmek istedim. Milletvekili Mehmet Erdoğan’a hitaben: Sayın vekilim bilindiği üzere MHP tüzük değişikliği kongresini yaptı. Siz MHP’nin bu kongresinde bulundunuz mu diye sorduğumda Muğla’nın MHP Milletvekili Mehmet Erdoğan kibarlığını gösterip efendi bir şekilde sorumu şöyle cevapladı: Hüseyin Bey ben bilindiği gibi MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye sevgi ve saygı bağı olan bir partiliyim. Diğer genel başkan adaylarının yapmış oldukları kongrelere gitmem söz konusu bile olamazdı ve gitmedim dedi.

Sevgili okurlarım, Muğla seçmeni çok iyi bilir MHP Milletvekili Mehmet Erdoğan bürokratlıktan geldiğinden mi bilinmez her kesimle iç içe olan saygın bir parlamenterimizdir. Öylede olduğu için MHP seçmeninin haricinde diğer partililerde Sayın Erdoğan’a sevginin ve saygının en büyüğünü gösterirler. Yapılan hoşça muhabbet sonrası yine ben bir soru daha yönelttim: Sayın Vekilim siz Muğla genelinde çok sevilen bir parlamentersiniz. Mütevazı yapınız nedeniyle sizi Muğla halkı çok seviyor. Şimdi MHP’nin durumu ne olacak diye söylediğimde MHP Milletvekili Mehmet Erdoğan cevap olarak: Sayın Kocabıyık MHP’nin durumu gün geçtikçe daha iyileşecek. Bu bir başkanlık seçimdir. Ben Temmuz ayı içinde yapılacak olan Kongre’de Sayın büyüğümüz Devlet Bahçeli’nin tekrar Genel Başkan olacağına inananlardanım. Tabi parti içinde bu tür hareketlerin olmaması daha iyi olurdu. MHP’liler dimdik ayakta olacaklar. Devlet Bahçeli Genel Başkanımızı tekrar MHP Genel Başkanı olarak seçeceklerine inanıyorum dedi. Ben de Sayın Erdoğan’a teşekkür edip ayrıldık.

Sevgili okurlarım, ikinci konuğum ise Muğla MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz oldu. Sayın Korkmaz’da Sayı Erdoğan gibi hasta bir Devlet Bahçeli hayranlığı var. O nedenle şöyle bir soru yönelttim. Sayın MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz Bey yarınlarda MHP’nin durumu ne olacak? Siz hangi genel başkan adayını destekliyorsunuz diye sorduğumda cevap olarak: Hüseyin bey beni Muğla’da tanıyanlar iyi bilir. Devlet Bahçeli Genel Başkanımızın yanından ayrılmak benim için vatan hainliğidir. Ben önceden olduğu gibi yine Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin emrindeyim dedi. Son bir sorum var Sayın Korkmaz MHP Genel Başkanı kim olacak dediğimde cevap olarak: Sayın Hüseyin Bey hiçbir tereddüdümüz yok, Türkiye’nin kurtarıcısı olarak bilinen Genel Başkanımız Devlet Bahçeli yine gelecek ay içinde MHP’nin Genel Başkanı olacaktır dedi. Ben de Sayın Korkmaz’a teşekkür ettim sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.