Erdoğan, Göcek Tüneli’ni sordu

Bu haber 24 Aralık 2015 - 0:02 'de eklendi ve 941 kez görüntülendi.

Erdoğan, Göcek Tüneli’ni sorduMHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, genel seçimler öncesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Muğla için verdiği müjdeler arasında yer alan Dalaman-Acıpayam yolunun akıbetini ve Göcek Tüneli’nin ne zaman ücretsiz olacağı konusunda meclise bir soru önergesi verdi.
Kadir Tamer
MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, genel seçimler öncesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun cevaplaması amacıyla meclise bir soru öner4gesi verdi.
Mehmet Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun cevaplaması amacıyla meclise verdiği soru önergesinde Dalaman-Acıpayam yolunun akıbetini ve Göcek Tüneli’nden geçişlerin ne zaman ücretsiz gerçekleşeceğini sordu.
7 Haziran seçimlerin ardından kısa bir süre sonra 1 Kasım tarihinde tekrar sandığa gidildiğini hatırlatan Erdoğan, “Bu kapsamda siyasi partiler de projelerini gündeme taşıyıp çeşitli vaatlerde bulunmuşlardır. Ancak bazı yerlerde olmayan, yapımı tamamlanmayan hatta yapımına dahi başlanmayan projelerin açılışı gerçekleştirilmiş, propagandası yapılmıştır. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri öncesi seçim bölgem Muğla’da da ‘Başbakan Ahmet Davutoğlu’ imzasını ve görselini taşıyan pankartlar ile bazı projelerin bitmiş veya varmış gibi reklamı yapılmıştır. ‘Ücretsiz Göcek Tünelimiz Hayırlı Olsun’, ‘Dalaman Marinamız Hayırlı Olsun’ gibi görmediğimiz ve her gün ücret verilerek geçilen Göcek Tünelinin ücretsiz olduğunu ifade eden pankartlarla karşılaştık. Ayrıca 14 Mayıs tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu Muğla mitinginde, “Özel bir müjde, bütün bürokratik engelleri aştık. Dalaman-Acıpayam yolu da inşallah en kısa zamanda yapılacak, projelendirildi” ifadelerini kullandı. Aradan 7 ay gibi bir süre geçmesine rağmen bu projelerde bir gelişme gözlemlenmemesi, Göcek Tünelinin hala ücretli olması, Dalaman Marina inşaatında bir ilerleme olmaması ve Dalaman- Acıpayam yolunun bırakın tamamlanmasını yapımına bile başlanmaması kafalarda bir takım soru işaretlerinin oluşmasına sebep olmuştur. Bu sebeple Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun cevaplaması amacıyla meclise bir soru önergesi verdim” dedi.
Erdoğan’ın 4 maddelik soru önergesi
MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, tarafından meclise verilen önerge şu sorulardan oluşuyor:
“Aylardır “Başbakan Ahmet Davutoğlu” imzası, görseli ve “hayırlı uğurlu olsun” yazısı taşıyan pankartlarıyla var olduğu söylenen Ücretsiz Göcek Tüneli ne zaman faaliyete geçecektir?
Aylardır “Başbakan Ahmet Davutoğlu” imzası, görseli ve “hayırlı uğurlu olsun” yazısı taşıyan pankartlarıyla var olduğu söylenen Dalaman Marina projesi hangi aşamadadır?
Dalaman Marina’yı inşa eden firmanın inşaatı durdurduğu iddiaları doğru mudur?
14.05.2015 tarihinde “müjdesini” verdiğiniz Dalaman- Acıpayam yol yapım çalışması hangi aşamadadır? Bahsi geçen yolun ne zaman tamamlanması öngörülmektedir?”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Nizamettin avcı 26 Aralık 2015 / 15:34

Muğla Denizli Kale yolu tamemen bitmiş değil bazı yerlerde yapılmayan yerler var.