“Erdoğan Diktatörlüğe yelken açıyor”

Bu haber 08 Mayıs 2013 - 18:14 'de eklendi ve 859 kez görüntülendi.

chpatespurkusdu1213213216541CHP grup toplantısı CHP İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar ve üyelerinde katılımıyla yeni il binasında yapıldı. Toplantıda konuşan İl Başkanı Mustafa Öztürk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın diktatörlüğe doğru yelken açtığını, il ve ilçe başkanlarını seçerek kendini başkanlık sistemine hazırladığını ifade etti.
Haber Merkezi
CHP grup toplantısı CHP İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar ve üyelerinde katılımıyla yeni il binasında yapıldı. Toplantıda konuşan İl Başkanı Mustafa Öztürk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın diktatörlüğe doğru yelken açtığını, il ve ilçe başkanlarını seçerek kendini başkanlık sistemine hazırladığını ifade etti. Başkan Öztürk, “Bundan böyle büyükşehir’e doğru yürüdüğümüz yolda yapılacak hizmetlerin ve alınacak hedeflerin şimdiden belirlenmesi gerekmektedir. Son İl Genel Meclisi diye adlandırdığımız önümüzdeki seçimlerde Büyükşehir belediye Meclisi çatısı altında devam edecek bu çalışmalarda Muğla halkının desteği ile daha da büyüyerek hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi. Başkan Öztürk’ün açıklamasının ardından bir gazetecinin “Önseçim isteğinizi genel merkeze iletmiştiniz, bir cevap verildi mi?” sorusu üzerine şunları Öztürk şunları söyledi: “Biz önseçim talebimizi genel merkezimize ilettik. Seçimler ile ilgili yöntemin belirlenmesi kararını parti meclisi verir. Bizim parti meclisi kararına uymamak gibi bir seçeneğimiz olamaz. Talebimizi ilettik, bekliyoruz” dedi.
“BÜYÜKŞEHİR İÇİN REFERANDUM YAPILMALIYDI”
Daha sonra söz alan Muğla İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar, Muğla’nın Büyükşehir olması ile idari ve siyasi yapısının da değiştiğini kaydederek, “Darbe yapan Kenan Evren’i yargılayalım mı? diye referandum yapan iktidar, neden Büyükşehir ile ilgili referandum yapmıyor? Büyükşehir ile köy tüzel kişilikleri kalkıyor, köylü tarihe gömülüyor. Henüz şehirleşememiş köyler şehirli gibi gösteriliyor. Köylümüzün yaşam biçimi değişiyor” dedi. Başkan Gürpınar Büyükşehir yasası ile il olması gereken Fethiye’nin köy olacağını kaydederek, “Fethiyeliler artık Beşkazalıyız diyemeyecek. Fethiyeliler bu bölünmesinin acısını yıllarca yaşayacaktır. Muğla siyasetinde çok güçlü olan Fethiye artık siyasi yaşamda etkisizleşecektir. İstanbul büyükşehir olacak kapasitededir. Ancak bir Aydın, bir Muğla henüz o kapasitede değildir. Bu yasa ile 149 yıldır hizmet üreten İl Genel Meclisi kimseye sorulmadan tarihe gömülmek istenmektedir. ” diye konuştu.
“AMAÇLARI YANDAŞLARINA PEŞKEŞ ÇEKMEK”
Son olarak söz alan Muğla İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Dursun Kaplan ise meclis olarak 2009 yılından bu yana hiçbir şaibeye bulaşmadan Muğla’nın her köşesine hizmet götürdüklerini belirtti. 11 yıldır iktidarda olan AKP’nin bölgedeki barınma sorununu çözmek yerine barınmak için ev yapanlara 17 Milyon TL para cezası kestiğini, 5 Bin 620 ev ve iş yeri içinde yıkım kararı aldığını söyledi. Ak Parti’nin bir gecede Marina, Otel ve Villa yapanlara göz yumduğunun altını çizen Kaplan şunları kaydetti: “AKP Muğla halkına ceza verip eziyet ederken, kişiye özel imar değişikliği yaparak, yandaşlarına, koyları ve ormanları peşkeş çekmiştir. AKP İl Genel Meclisi ve Özel İdareyi kapatmış, köylerin tüzel kişiliğini yok etmiş ve belde belediyelerinin kapısına kilit vurmuştur. AKP’nin hedefi Muğla’nın ormanlarını, koylarını ve denizlerini ele geçirmek, imara açarak yandaşa peşkeş çekmektir. Bu nedenle CHP Muğla halkının güvencesindedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.