Erbay’dan miting gibi adaylık açıklaması

Bu haber 07 Mart 2015 - 0:56 'de eklendi ve 1.037 kez görüntülendi.

erbayyyCHP Muğla Milletvekili aday adaylarından Av. Burak Erbay adaylık açıklamasını partisinin il merkezinde yaptı. Katılımcılar il merkezine almayınca açıklama miting havasında avluda gerçekleştirildi. Muğla’daki çevre hareketlerinin destek verdiği Erbay, “Biz bugüne kadar Yuvarlakçay’a, İztuzu’na ve Yatağan Direnişine sahip çıktık ve sahip çıkmaya da devam edeceğiz” dedi.

Haber Merkezi

CHP Muğla Milletvekili aday adaylarından Av. Burak Erbay adaylık açıklamasını partisinin il merkezinde yaptı. Katılımcılar il merkezine almayınca açıklama miting havasında avluda gerçekleştirildi. Muğla’daki çevre hareketlerinin destek verdiği Erbay, “Biz bugüne kadar Yuvarlakçay’a, İztuzu’na ve Yatağan Direnişine sahip çıktık ve sahip çıkmaya da devam edeceğiz.” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Av. Burak Erbay AK Parti iktidarı ile ilgili “Gaflet, delalet ve hatta hıyanet içindeler” diyerek, “İktidar bizi Suriye’de bir bataklığa gömdü. Ülkemizde tarım köylüsü ve esnaf can çekişiyor. 10 yıl önce kilosu 65 kuruşa satılan narenciye geçen sene 10 kuruşa satıldı. Biz tarım toplumuyuz. Bizim en önemli gelir kaynaklarımızdan birisi tarım. Geldiğimiz noktada yurt dışından tarım ürünü ithal eder hale geldik.” diye konuştu.

Konuşmasında Cumhuriyet’e karşı çok sinsi planlar yapıldığını savunan Erbay, “Cumhuriyet’e karşı çok sinsi planlar yapıyorlar. Milli bayramlarımız yasaklanıyor. Bütün bu sinsi planlara karşı direnen Cumhuriyet Halk Partisi var. Ne yaparlarsa yapsınlar, biz Cumhuriyete sahip çıkmaya devam edeceğiz” derken, Muğla’nın doğal ve tarihi çevresine sahip çıkmaya da devam edeceklerini söyledi. CHP Milletvekili Aday Adayı Erbay bu konuda da şu ifadelerde bulundu:

“ Bu ülke ve Muğla için her türlü fedakârlığı yapmaya hazırım. Bu mücadelenin her aşamasında yer aldım. İl Genel Meclisi üyeliği yaptığım 5 yıl boyunca Muğla’yı karış karış gezdim. Muğla’nın ve Muğlalının sorunlarını ve çözümlerini de biliyorum. CHP örgütünün farklı kademlerinde görev yaptım. Örgütü tanıyorum. Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanlığı yaptım. Bundan sonra da Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Aday Adayı olarak ülkemizin ve Muğla’nın aydınlık geleceği için mücadeleye devam edeceğim. ”

Erbay’ın açıklamasında CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık, CHP Menteşe İlçe Yönetimi ile İl Kadın ve Gençlik Kolları, Menteşe Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve üyeleri, Kentteki STK’ların temsilcileri ve çok sayıda partili hazır bulundu. Yuvarlakçay, İztuzu, Yatağan ve Gezi Direnişçileri de ellerinde taşıdıkları pankartlarla Erbay’a destek verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.