‘Ensemizdeki Ateş’ projesi kabul edildi

Bu haber 28 Aralık 2015 - 23:44 'de eklendi ve 1.159 kez görüntülendi.

meslekMuğla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ‘Ensemizdeki Ateş’ projesi kabul edildi. Kabul edilen proje kapsamında Muğla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görevli 18 öğretmen İspanya’nın Malaga kentinde incelemelerde bulunacak.
Kadir Tamer
Muğla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ‘Ensemizdeki Ateş’ projesi kabul edildi.
Proje hakkında bilgi veren Muğla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ahmet Atasever, projenin 18 öğretmen yararlanıcının Pedagojik Gezi ve Seminerini içeren Erasmus çalışması olduğunu kaydetti.
18 kişilik öğretmen kafilesinin 18 Nisan tarihinde İspanya’ya hareket edeceğini kaydeden Atasever, “Malaga kentinde çalışmaların 20 Nisan tarihinde Oryantasyon etkinlikleri ile başlayacak. Malaga’da ki üçüncü ve dokuzuncu günler arasında 2 Meslek Lisesi, 1 Yatılı öğrenci yurdu, 1 RAM düzeyinde kurum ve 1 Emniyet Birimine teknik ziyaret düzenlenecek, onuncu gün seminer alınacaktır. On birinci günümüzde ise değerlendirme ve sertifika töreni gerçekleştirilecektir. Kafilemiz 29 Nisan tarihinde Muğla’ya dönmek üzere Türkiye’ye hareket edecektir. Teknik gezimizde öğrenci ve öğretmenlere anket uygulanacaktır. Soru ve cevaplı karşılıklı diyalog içerisinde olunacaktır. Gözlem ve incelemelerimiz kayıt altına alınacak, akşamları yapacağımız toplantıda beyin fırtınası ile karşılıklı değerlendirmeler gerçekleştirilecektir” dedi.
Projeden öngörülen sonuç ve etkiler
Ahmet Atasever, proje ile öngörülen sonuç ve etkiler hakkında ise şu bilgileri verdi:
“Proje sayesinde kurumlarımızın uluslararası tanınırlığına katkılar sunmak, uluslararası iletişim ve diyalog kanallarının geliştirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca Avrupa kalite standartları örnek alınarak, iyi modeller okulumuza entegre etmek, okullarımızda şiddeti önlemede, disiplin olaylarının değerlendirilmesinde uluslararası uygulamalar esas alınarak yeni bakış açıları kazanmayı hedefliyoruz. Korunmaya muhtaç öğrencilerin tespitinde ve bunların korunması yönünde güncel metotlar geliştirmek, şiddete meyilli olanlarının erken tespitinde gelişmiş stratejiler belirlemektir. Liderlik, etkili iletişim ve eğitmenlik özelliklerimize olumlu katkılar sağlamak. Şiddet olaylarının psikolojik baskısından kurtulma yöntemleri belirlemek. Emniyet güçleri ile okul birlikteliğinin olumlu katkılarını artırmak. Okullarda şiddetle mücadelede moral ve motivasyonu artırmak. Katılımcılarımızın psikolojik-pedagojik gelişimine ortam sağlanarak, yetkinliklerinin artmasına olumlu etki etmek. Projemiz; öğretmen ve öğrencilerimizin çarpanı 4056 kişiye yöneliktir. Temel amaçlarımız; kurumlarımızın barış ve huzur ortamına katkıda bulunmak. Katılımcılarımızın, yurt dışındaki okullarda şiddet olaylarına müdahale ve yaptırımları yerinde gözlemlemelerine imkan oluşturmak. Sıkıntılı çocukları kabullenip birlikte yaşaya bilme yönünde, yeni davranışlar, güncel teknik ve yöntemler geliştirmektir. Projemizden elde edilen bu kazanımların, projenin yaygınlaştırılması ve görünürlüğü çalışmalarında paylaşılması hedeflenmektedir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Osman inan 29 Aralık 2015 / 20:13

Cok faydali bir girisim olacagini dusunuyor ve bir katilan olarak hem ilimizi hem okulumuzu temsil etmekten mutluluk duyuyorum