‘Engelsizciler’den Gürün’e ziyaret « Hamle Gazetesi

‘Engelsizciler’den Gürün’e ziyaret

Bu haber 26 Haziran 2019 - 9:43 'de eklendi ve 335 kez görüntülendi.

Türkiye’de ilk olan Kısa Mola hizmeti ile engelli ailelerin yanında olan Muğla Büyükşehir Belediyesi, Kısa Mola hizmetinden yararlanan 20 engelli bireyi 25-26 Haziran tarihleri arasında Fethiye İnlice koyunda gerçekleştireceği izcilik kampına götürüyor. Kamp öncesi Engelsizciler Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü izci kıyafetleri ile ziyaret ederek teşekkür ettiler.

Haber Merkezi

Engelsizciler projesi kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden 8 gönüllü personel 3 günlük temel liderlik eğitimi aldı. Türkiye’de bir ilk olan Kısa Mola Hizmeti’nden yararlanan Milas, Fethiye ve Menteşe’den 20 engelli bireye de haftanın bir günü izcilik eğitimi verildi. Eğitim sonunda 25-26 Haziran’da Fethiye İnlice koyunda izcilik kampı düzenleyen Muğla Büyükşehir Belediyesi engelli bireylerin arkadaşları ile gerçek kamp ortamında öğrendikleri izcilik kurallarını uygulamalarını ve keyifli vakit geçirmesini amaçlıyor.

Kamp öncesi Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret eden engelsizciler bu tür farklı etkinliklerin daha fazla düzenlenmesini istediklerini, arkadaşları ile keyifli vakit geçirmekten duydukları mutluluğu, izciliğin çok keyifli olduğunu söylediler ve Başkan Gürün’e Kısa Mola hizmeti, izcilik kampı için teşekkür ettiler.

İzciliğin doğayı, çevreyi koruma, kişisel beceriler ve diğer izcilerle takım olarak doğada hayatta kalma mücadelesi olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün engelsizciler’in de gerçekleştireceği kampla doğayı, çevreyi koruyacaklarını, eğitim ve kararlılıkla nelerin başarılabileceğini herkese göstereceklerini söyledi. Başkan Gürün; “Türkiye’de ilk olan Kısa Mola hizmetimizle engelli evlatlarımızı tesisimizde misafir ediyor, onları 7 gün 24 saat gözlerinin önünden ayırmayan fedakar annelerin kendi özel işlerine zaman ayırmasını sağlıyoruz. Kısa Mola hizmetimizden yararlanan 20 özel evladımız projemiz kapsamında izcilik eğitimlerinin ardından arkadaşları ile izcilik kampına gidiyor. Gerçek bir izci gibi arkadaşları ile çadırda kalacaklar. Sevgiyle, hizmetlerimizle engelleri aştığımız Muğla’da izcilik içinde hiçbir engelin olmadığını, eğitim ve kararlılıkla neleri başarabileceklerini kendileri yaşayarak öğrenecekler. Aileleri içinde ilk olacak bu özel kampın evlatlarımız için çok keyifli ve yararlı geçeceğine inanıyor, hepsine iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.