Engelliler için yemek düzenlediler

Bu haber 19 Aralık 2015 - 0:00 'de eklendi ve 591 kez görüntülendi.

Engelliler için yemek düzenlediler (2)Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Muğla Şubesi işbirliğinde düzenlenen Dünya Engelliler günü vesilesiyle tertip edilen yemekli programa katıldı.
Haber Merkezi
Etkinlikte Vali Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Mehmet Ali Kariptaş, ilçe müftüleri, engelli dernek temsilcileri, engelliler ve aileleri katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in mesajının okunmasıyla devam etti.
Ardından İl Müftüsü Abdurrahman Koçak günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.
Aile ve Dini Rehberlik Bürosu’ndan Sevdegül Çekiç tarafından engellilere yönelik yapılan hizmetler hakkında bilgi verildi.
Engellilerin yaşamlarını kolaylaştırıcı unsurlar hem insanı hem dini vicdanı görevimiz olduğunu belirten Vali Çiçek “Türkiye bu konuda geçmişe göre daha iyi konumda. Sadece engelliler haftasında değil her zaman engellilere yardım etmek bizim önemli görevimizdir. Engellilere yönelik farkındalık oluşturma çalışmaları devam ediyor. Bireyi mutlu edebilirsek toplum da huzurlu olur onun için en önemli hedefimiz Mutlu birey huzurlu toplumdur.
Program içerisinde; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Himayesinde Beyazay Derneği Genel Merkezi tarafından hayata geçirilen Aşmak İçin Hareket (Birlikte Daha Aktif) Projesinin yetki belgesini Beyazay Derneği Muğla Şube Başkanı Kenan Gürbüz, Kurucu Başkan Yelda Erol Gökcan, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Muğla Valisi Amir Çiçek’ten teslim aldı. Aşmak İçin Hareket (Birlikte Daha Aktif) Projesi, “Engelli bireyler ile engelsiz bireyleri bir araya getirmeyi ve engellilerin sporla topluma daha kolay uyum sağlayacağı konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve engelleri her anlamda yok etmeyi” amaçlıyor.
Programın sonunda Muğla Zihinsel Engelliler Başkanı Menderes Çetinözlü, Muğla İl Müftüsü Abdurrahman Koçak’a çiçek takdim ederek yapılan faaliyetlerden dolayı teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.