Engelliler Haftasında Vali Civelek’e ziyaret « Hamle Gazetesi

Engelliler Haftasında Vali Civelek’e ziyaret

Bu haber 11 Mayıs 2019 - 1:17 'de eklendi ve 515 kez görüntülendi.

Engelli dernekleri her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle Muğla Valisi Esengül Civelek’i ziyaret etti.

Haber Merkezi

Engelli dernekleri her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle Muğla Valisi Esengül Civelek’i ziyaret etti.

Ziyarette Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İlkay Türkoğlu, Muğla Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Menderes Çetinözlü, Beyazay Derneği Başkanı Pınar Boyacı, engelli aileleri ve engelliler yer aldı.

Ziyarette yaptığı açıklamada engelli bireylere aileleriyle birlikte sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yaşam temenni eden Vali Civelek, Engelliler Haftasının toplumsal farkındalığı arttırması temennisinde bulundu.

Son yıllarda bir devlet politikası olarak engellilik konusunda çok önemli ilerlemeler ve gelişmelerin kaydedildiğine dikkat çeken Vali Civelek, engelli bireylerin toplumsal yaşama etkin katılımları, sağlıkları, eğitimleri ve sosyal hizmetlerin tüm aşamalarında en iyi şekilde faydalanmalarına yönelik düzenlemeler gerçekleştirildiğini ifade etti.

Ziyarette engelli bireylerle sohbet eden Vali Civelek, dernek başkanlarından da hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında bilgi aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.