Engelli memur yerleştirme başvuruları başlıyor

Bu haber 29 Ocak 2014 - 19:59 'de eklendi ve 530 kez görüntülendi.

engelli6166152012 yılında gerçekleştirilen engelli memur seçme sınavında işe yerleştirilmeyen engelliler için üçüncü başvuru dönemi 3 Şubat tarihinde sona eriyor.
Haber Merkezi
Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, 2012 yılında gerçekleştirilen ÖMSS (Engelli Memur Seçme Sınavı) sonuçları çerçevesinde yapılacak üçüncü yerleştirme işlemleri için başvurular 3 Şubat 2014 tarihine kadar ÖSYM internet sitesinden yapılacağını açıkladı.
Akkuzu yaptığı açıklamada, “Muğla’mızda bulunan engellilerimizden 2012 ÖMSS sınavına girmiş ve şimdiye kadar yerleşmemiş olanların başvurularını ÖSYM internet sitesinden 3 Şubat 2014 tarihine kadar yapmaları hak kaybına uğramamaları açısından önemlidir. Vatandaşlarımızın bu konuda hassasiyet gösterip çevresindeki engellileri bu hususta bilgilendirmeleri faydalı olacaktır” dedi.
Tercih Kılavuzunda ortaöğretim, Ön Lisans ve lisans düzeyleri için ayrı ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer aldığı açıklandı. Önceki yerleştirmelerde ÖSYM tarafından yerleştirilenler tercihte bulunamazken; diğer adaylar tercihlerini 3 Şubat 2014 tarihine kadar ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. ÖMSS ile Engelli Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatlice incelemeleri istendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.