Engelli kadının dolmuşta başına gelmeyen kalmadı

Bu haber 30 Nisan 2014 - 20:45 'de eklendi ve 678 kez görüntülendi.

engellikadinindolmusta165165165165Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde, yüzde 60 engelli raporu olan Çiğdem Kargal, Armutalan dolmuşunda engelli kartı olduğu gerekçesiyle ücret ödemeyince başına gelmeyen kalmadı.

Haber Merkezi

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde, yüzde 60 engelli raporu olan Çiğdem Kargal, Armutalan dolmuşunda engelli kartı olduğu gerekçesiyle ücret ödemeyince başına gelmeyen kalmadı.

Çiğdem Kargal, geçtiğimiz gün Armutalan’dan Marmaris şehir merkezindeki işyerine gitmek için bir

dolmuşa bindi. Engelli kartı bulunan genç kadın, dolmuşlardan ücretsiz yararlanıyordu. İddiaya göre; sabah işe gitmek için dolmuşa binen Kargal, araçtan inmek üzereyken şoför İ.S, kapıları kapatıp kadından ücret talep etti. Hemen her gün bindiği dolmuştan ücret talep edilmesine şaşıran kadın engelli kartını gösterdi. Ancak İ.S, ‘bugün hafta sonu ücret ödemen gerekiyor, ödemezsen seni aldığım yere geri götürürüm‘ diyerek kadının yüzüne demir para fırlattı. 15 dakika boyunca dolmuşun içinde hapis kalan engelli kadın yaşadıklarını dolmuş hattının yetkililerine anlatmak için gittiğinde de yine aynı saldırgan tavırla karşılaştı. Çiğdem Kargal, şoför İ.S’nin cezalandırılmasını, Marmaris’te de halk otobüsü uygulamasının başlamasını istedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.