Engelli bireyler, üreterek kazanacak « Hamle Gazetesi

Engelli bireyler, üreterek kazanacak

Bu haber 03 Temmuz 2019 - 2:03 'de eklendi ve 338 kez görüntülendi.

Menteşe Belediyesi ve Muğla Zihinsel Engelliler Derneği tarafından başlatılan sosyal sorumluluk projesi ile engelli bireyler üreterek kazanacak.

Haber Merkezi

Menteşe Belediyesi ve Muğla Zihinsel Engelliler Derneği tarafından başlatılan sosyal sorumluluk projesi ile engelli bireyler üreterek kazanacak.

Menteşe Belediyesi tarafından kendilerine tahsis edilen bahçeye domates, biber, salatalık fideleri ile çiçek diken engelli bireyler, sebze fideleri yetişip sebze olduktan sonra üretici pazarında satarak, gelir de elde edecekler.

Dernek binasında ki bahçede fideleri zihinsel engelli bireylerle birlikte diken Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Bu alanı biz belediye olarak zihinsel engelli bireylerimize tahsis ettik. Daha önce ağaç dikmiştik. Gördüğünüz gibi şimdi buradaki bahçeye hep birlikte sebze fideleri ve çiçekler dikiyoruz. Birlikte diktiğimiz domates, biber ve salatalık fideleri yetişip sebze olduktan sonra, yine onlar için ücretsiz olarak tahsis ettiğimiz üretici pazarındaki yerde satarak, kendilerine gelir de elde etmiş olacaklar. Onlar her gün bu fideleri sulayıp ilgilenecek, toprakla uğraşacaklar. Bu uğraş onlara da iyi gelecektir. Bizim için önemli olan onların dışarı çıkmaları, sosyal hayatın içine karışmaları, üreterek, mutlu olmaları. Ben bugün burada olmaktan çok mutluyum.” dedi.

Proje ile zihinsel engelli bireylerin üretimin içinde olmasının çok önemli olduğunu belirten Dernek Başkanı Menderes Çetinözlü Başkan Gümüş’e farkındalık yaratan proje nedeniyle teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
MEHMET HİLMİ KURAN 03 Temmuz 2019 / 08:34

ENGELLİLER İÇİN DEVLETİN BAKTIĞI ÖZEL BAKIM MERKEZİ BÜYÜKŞEHİR OLAN MUĞLAMIZDA NEDEN YOK MALUL MAAŞI VARSA 2 ASGARİ ÜCRET TUTARINDA BAKIM PARASI ALINIYOR ENGELLİ YAKINLARI FERYAT EDİYOR