Engelleri müzik ve dansla aşıyorlar

Bu haber 04 Aralık 2015 - 0:47 'de eklendi ve 534 kez görüntülendi.

ENGELLERİ MÜZİK VE DANSLA AŞIYORLAR 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KAPSAMINDA DÜZENLENEN ETKİNLİKLER MÜZİK ATÖLYESİ ÖĞRENCİLERİNİN GÖSTERİSİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Müzik Atölyesi öğrencilerinin gösterisi büyük beğeni topladı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Bodrum’da etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler kapsamında Bodrum Şehir Terminalinde toplanan, Umurca İlkokulu, Profilo Marina İlkokulu, Gümüşlük Kemal Durmaz İlkokulu, Hüseyin Boyacı İlkokulu, Yahşi Özel Eğitim Uygulama Merkezi (Okulu), Bodrum Sağlık Vakfı, Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Bodrum Gören Kalpler Görme Engelliler Eğitim Derneği, Bodrum Yarımada Engelli Haklarını Koruma Derneği, Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bando Takımının katılımıyla bir yürüyüş düzenlendi.
Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bando Takımı eşliğinde Bodrum Belediye Meydanına yürüyen gruplar, ‘Yaptıklarımızla bizde engel olmayalım’, ‘Sevgi engel tanımaz’, ‘En büyük engel sevgisizlik’, ‘Engellilere saygı, onlara yaşamam sevinci ver’ gibi dövizler taşırken, Çevrede bulunan vatandaşlarda alkışlarla kortej yürüyüşünü desteklediler.
Bodrum Belediye Meydanında saygı duruşu ve ardından İstaklal Marşı’nın okunmasından sonra çelenk sunumu gerçekleştirildi. Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan’ın da katıldığı çelenk sunma töreninin ardından etkinlikler Barış (İskele) Meydanında devam etti.
Barış Meydanında devam etkinliklerde konuşan Yahşi Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Uygulama Merkezi Müdürü Mehmet Çoban günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirirken, Sağlık Vakfı Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Engelsiz Müzik Atölyesi öğrencilerinin gösterisi izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.
Müzik atölyesi öğrencilerinin gösterisin ardından diğer gruplarda gösterilerini sunarken, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Bodrum Belediye Meydanı ve Barış Meydanında engelli öğrenciler yararına kermes düzenlendi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.