Engelleri aştı, Atatürk için koştu « Hamle Gazetesi

Engelleri aştı, Atatürk için koştu

Bu haber 10 Kasım 2015 - 23:26 'de eklendi ve 715 kez görüntülendi.

ENGELLERİ AŞTI, ATATÜRK İÇİN KOŞTU MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN ATATÜRK’E SAYGI GENÇLİK 23. YOL KOŞUSU’NA KOLTUK DEĞNEKLERİ İLE KATILAN GÜLAY ŞAHBAK, “ENGEL, SPORA ENGEL DEĞİLDİR” DEDİ.Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından düzenlenen Atatürk’e Saygı Gençlik 23. Yol Koşusu’na koltuk değnekleri ile katılan Gülay Şahbak, “Engel, spora engel değildir” dedi.

Muğla’da, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77. yıl dönümü dolayısıyla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından “Atatürk’e Saygı Gençlik 23. Yol Koşusu” düzenlendi. Koşuya 8 Üniversite, Muğla ve Manisa Büyükşehir Belediyesi ferdi ve kulüp bazında toplam 410 sporcu katıldı.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Atatürk Yol koşusunun Türkiye’de yapılan ilk koşulardan birisi olduğunu belirten Özer, koşuya önümüzdeki yıllarda Ege Bölgesi dışından Türkiye’nin birçok Üniversitesi’nden sporcuların katılmasını beklediklerini dile getirdi.
Koltuk değnekleri ile yarıştı
Koşuya Muğla Büyükşehir Belediye sporcusu olarak koltuk değnekleri ile katılan 46 yaşındaki engelli Gülay Şahbak büyük ilgi gördü. Bitiş çizgisine alkışlar arasında gelen Şahbak, gazetecilere yaptığı açıklamada, engelli olarak koşuya katılan tek sporcu olduğuna işaret ederek, “Önceki yıllarda da koşulara katıldım. Geçen ay Çanakkale’de yapılan koşulara katıldım. Koltuk değnekleri ile zor oluyor, ama spor engel tanımıyor. Kendimi çok iyi hissediyorum. 4-5 yıldır bu sporu yapıyorum. Engelli arkadaşlara da spor yapmalarını tavsiye ediyorum. Spor yaptığım zaman tüm stresimi atıyorum” dedi.
Bayanlar 6 bin erkekler 9 bin metre koştu
Bayanlar ve Veteranlar 6 bin, Erkekler 9 bin metre koşusu Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Uğur Mumcu Bulvarı’ndan, başlayan yarışlar aynı yerde son buldu. Yarışlarda 6 bin metre bayanlarda Adnan Menderes Üniversitesi’nden Fadime Sarı, Anadolu Üniversitesi’nden Duygu Bayan ikinci, Adnan Menderes Üniversitesi’nden Derya Kaya üçüncü oldu.
Erkeklerde ise Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden Hakan Duvar birinciliği, Pamukkale Üniversitesi’nden Halit Azzal ikinciliği, Ege Üniversitesi’nden Mehmet Karabulak üçüncülüğü elde etti.Veteranlar dalında 50-59 yaş arası erkeklerde Abdullah Ertekin birinci, Hamit bilge ikinci ve Yaşar Anter üçüncü, kadınlarda Gönül Babayiğit İrez birinci, Fatma Anter ikinci oldu.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Aslan Özer, koşuya 8 üniversiteden 150’si bayan, 230’u erkek, 30’da veteran olmak üzere 410 sporcunun katıldığını söyledi.
Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini Vali Amir Çiçek Rektör Vekili Prof. Dr. Hürriyet Nevres Aydoğan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile protokol üyeleri verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.