Engeller onları yıldıramadı « Hamle Gazetesi

Engeller onları yıldıramadı

Bu haber 01 Kasım 2015 - 23:11 'de eklendi ve 569 kez görüntülendi.

HASTA VATANDAŞLAR SANDIĞA SAHİP ÇIKTI HER ŞEY BİR OY İÇİN MUĞLA’DA HASTA VATANDAŞLAR OY KULLANMAK İÇİN AMBULANSLAR İLE SANDIKLARA TAŞINDI.Muğla’da hasta vatandaşlar oy kullanmak için ambulanslar ile sandıklara taşındı.
İlkay Yıldız
Milletvekili genel seçimlerinde vatandaşlık görevini yerine getirmek için hasta yataklarından sandığa gitmek isteyen vatandaşların yardımına 112 Acil Servis Yardım ambulansları yetişti.
Vatandaşlık görevlerini yerine getirmek için yataktan kalkan ve solunum cihazı ile oy kullanmaya giden vatandaşlar, Muğla 112 Acil Servis ekiplerinin yardımı ile sandığa giderek oylarını kullandılar. Ula ilçesinde 73 yaşındaki Birgül Yılmaz isimli vatandaş oyunu kullanmak için 112 Acil Servis ambulansı istedi. Ekipler 73 yaşındaki yürümekte güçlük çeken vatandaşı evinden alarak Ula Atatürk Ortaokulunda oyunu kullanmasını sağladı. Birgül Yılmaz isimli vatandaş, “Belimde kasılma oldu. Yürüyemediğim için oyumu ambulans ile taşınarak kullandım” dedi.
Yatağan ilçesinin Yenikarakuyu Mahallesinde oturan ve solunum cihazına bağlı olarak yaşamını sürdüren 55 yaşındaki Orhan Kuş isimli vatandaş da 112 Acil Servis ambulanslarının yardımı ile oyunu kullanabildi. 1 yıldır solunum yetmezliği nedeniyle cihaza bağlı olarak yaşamını sürdüren Orhan Kuş, “1 yıldır solunum cihazı ile nefes alıp verebiliyorum. Zor bir yaşam. Fakat demokrasimizin gereği seçimlerde vatandaşlık görevimi yapmak istedim. Eşi 112 Acil Servis ekiplerini aradı. Sağ olsunlar geldiler” dedi.
Orhan kuş isimli vatandaş Yenikarakuyu Mahallesi okulunda oyunu ambulans içinde kullanmak istedi. Sandık görevlisi ambulans içinde oy kullanmanın yasak olduğunu söyleyerek solunum cihazına bağlı vatandaşın ambulanstan indirilerek oyunu içeride kullanması gerektiğini söyledi. 112 Acil Servis ekiplerinin yardımı ile vatandaş oyunu sedye ile ambulanstan indirilerek kapalı mekanda oyunu kullanabildi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.