Enerji ve maden işçileri giriş çıkışları kapattı

Bu haber 19 Nisan 2014 - 10:28 'de eklendi ve 782 kez görüntülendi.

enerjivemadeniscileri165165165Kemerköy ve Yeniköy termik santralleri ile bu santrallere kömür temin eden linyit sahaları ile Kemerköy Liman sahasının ihale tarih ve saatinin açıklanmasının ardından enerji ve maden işçileri Yatağan Termik Santrali ve GELİ İşletme Müdürlüğü’nün giriş çıkışını iş makineleriyle kapattı.

Haber Merkezi

Muğla’da bulunan termik santraller ve kömür sahalarının özelleştirme kapsamına alınması nedeni ile eylemlerine devam eden işçiler Yatağan Termik Santrali ve bu santrale kömür temin eden GELİ (Güney Ege Linyitleri İşletmesi) Müdürlüğü’nün giriş çıkışını iş makineleriyle kapattı.

İşyerlerinin kapısına kilit vuran ve iş makineleri ile giriş ve çıkışları kapatan işçiler bu işyerlerinde çalışan memur ve idarecilerin de içeri girmesine izin vermediler. Özelleştirme tarih ve saatinin açıklanmasından sonra enerji ve maden işçilerinin örgütlü bulundukları Tes İş Sendikası ve Maden İş Sendikası’na mensup işçilerin Ankara’ya gitmek üzere ilçeden ayrıldıkları öğrenildi. İşçiler, Ankara’da bulunan Tes-İş ve Maden-İş sendikalarının Yatağan şubesi başkanlarından gelen habere kadar işyerlerinin nizamiye girişlerinde başlattıkları eylemi sürdüreceklerini söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.