En güzel uzlaşma

Bu haber 30 Haziran 2018 - 0:16 'de eklendi ve 905 kez görüntülendi.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde iki firma arasında yaşanan ve yargıya taşınan anlaşmazlık tüm Türkiye’ye örnek olacak şekilde çözüldü. İki firma arasında yaşanan anlaşmazlığın çözümü için devreye Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu girdi. Yapılan görüşmelerde taraflar Engelliler Derneği’ne 1 adet akülü tekerlekli sandalye bağışlanması şartı ile uzlaştırıldı. Bu anlaşma üzerine alınan akülü tekerlekli sandalye düzenlenen törenle Muğla Engelliler Derneği’ne teslim edildi.

Kadir Tamer

Muğla’nın Menteşe ilçesinde iki firma arasında yaşanan ve yargıya taşınan anlaşmazlık tüm Türkiye’ye örnek olacak şekilde çözüldü. İki firma arasında yaşanan anlaşmazlığın çözümü için devreye Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu girdi. Yapılan görüşmelerde taraflar Engelliler Derneği’ne 1 adet akülü tekerlekli sandalye bağışlanması şartı ile uzlaştırıldı.

Şartlı uzlaştılar

Menteşe İlçesi’nde faaliyet gösteren iki firma arasında ki anlaşmazlık yargıya taşındı. Savcılığa yapılan şikayetin ardından iki tarafı uzlaştırmak amacıyla devreye Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu girdi. İki tarafın uzlaşması amacıyla yapılan görüşmelerde şikâyetçi taraf bir engelli vatandaşa akülü tekerlekli sandalye teslim edilmesi şartı ile uzlaşmaya gidebileceği beyanında bulundu. Bu beyanın davalı tarafından da kabul görmesi ile iki firma arasında yaşanan anlaşmazlık dava açılmasına gerek kalmadan örnek gösterilecek bir davranış ile çözüldü.

Törenle teslim edildi

Anlaşma üzerine davalı tarafından alınan akülü tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibine ulaştırılmak üzere düzenlenen törenle Muğla Engelliler Derneği’ne teslim edildi.

Muğla Engelliler Derneği binasında gerçekleşen törene Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Muğla Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu ve dernek üyeleri katıldı.

Törende konuşan Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, “Yaşanan bir adli vaka sonrası tarafların da talebi doğrultusunda engelli bir vatandaşa davalı tarafından akülü sandalyenin uzlaştırma karşılığında alındı. Uzlaşma sonucu gönüllü taraflarca temin edilen akülü sandalye ihtiyaç sahibi bir engelliye ulaştırılacak. Örnek teşkil edecek bir durumla karşı karşıyayız” dedi.

Yavuz konuşmasına şöyle devam etti:

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı olarak 2017 yılı içinde önümüze gelen yaklaşık 900 dosyadan yarısı uzlaştırmayla sonuçlandı. Uzlaştırma Bürosu olarak birçok faaliyetimiz var. Dosyalarımızın yarısı uzlaştırmayla sonuçlandı. İnşallah bu vesileyle toplumdaki huzuru, birleşmeyi, kaynaşmayı sağlamış olacağız. Geciken adalet adalet değildir prensibinden hareketle hedefimiz biran önce uzlaştırma dosyalarımızı sonuçlandırılmaktadır.”

Muğla Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu ise derneklerine verilen akülü sandalyenin ihtiyaç sahibi bir aileye verileceğini söyleyerek sandalyenin temininde emeği geçenlere de teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.