En Genç Yazardan Vali Güvençer’e ziyaret

Bu haber 13 Mayıs 2014 - 0:26 'de eklendi ve 760 kez görüntülendi.

enkucukyazarrrTürkiye’nin en genç yazarı unvanını taşıyan Şefika Güney ‘Canım Dostumla Birlikte’ isimli ikinci kitabı ile Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i makamında ziyaret etti.

İlkay Yıldız

‘Melis’  adlı romanıyla Türkiye’nin en genç yazarı unvanını kazanan Türdü 100. Yıl Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Şefika Güney ikinci kitabı olan ‘Canım Dostum Birlikte’ isimli kitabını Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’e makamında yaptığı ziyarette takdim etti.

Ziyarette konuşan 7. Sınıf öğrencisi Şefika Güney, “İlk kitabım Melis isim bir romandı. İkinci kitabım Canım Dostumla Birlikte ise farklı öyküler bulunuyor. Ünlü yazar Kemalettin Tuğcu’yu kendime örnek aldım. İkinci kitabımda 9 öykü bulunuyor. Hayvanları çok seviyorum. Onun için adını ‘Canım Dostumla Birlikte’ koydum. Ben köpekleri ve kedileri çok seviyorum. Ama evimiz apartmanda olduğu için besleyemiyorum. Şu anda evimizde sadece muhabbet kuşu var” dedi.

Vali Mustafa Hakan Güvençer genç yazar Şefika Güney, kendisini ziyarete gelen annesi Ayşe Serap Güney ve Türdü 100. Yıl Ortaokulu Müdürü Sunday Özcan’a teşekkür etti. Vali Güvençer, kitap hakkında genç yazardan bilgi alırken, bu yaşta hem roman, hem de öykü kitabı yazmanın büyük bir başarı olduğunu söyledi.

Şefika Güney’in başarıları 

İkinci kitabını Vali Mustafa Hakan Güvençer’e imzalayarak takdim eden Türkiye’nin en genç yazarı Şefika Güney, anlaştığı yayınevi ile 5 yıllık bir sözleşme yaparak yayınevi tarihinde de bir ilki yaşadı. Şefika Güney, 2011 yılında bir yılda okuduğu 285 kitap ile Türkiye’nin en fazla kitap okuyarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül’den, 2012 yılında ise kendisine ait 285 kitap rekorunu 355’e çıkararak dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından ödüllendirildi. 2013 yılının Mart ayında Türkiye’nin en genç yazarı unvanı ile Ordu Valiliği tarafından Karadeniz Kitap Fuarı’na davet edilen Şefika Güney, fuarda bir günde imzaladığı 350 kitap ile rekor kırdı. 2013 yılının Kasım ayında Mersin’de düzenlenen Konuşan Kitap Şenliğine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül tarafından davet edilen genç yazara ikinci defa plaket verildi. Muğla’nın Menteşe ilçesi Türdü 100. Yıl Ortaokulu 2. Sınıfta okuyan Şefika Güney, aynı zamanda üstün zekalı öğrencilerin devam ettiği Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.