En genç yazar TÜYAP İzmir Kitap Fuarı’nda

Bu haber 14 Nisan 2015 - 19:07 'de eklendi ve 954 kez görüntülendi.

engencyazar651661565111 yaşındayken yazdığı ‘’ Melis’’ adlı romanıyla Türkiye’nin en genç yazarı olan Muğlalı Şefika Güney İzmir Kitap Fuarı’na davet edildi.

Haber Merkezi

11 yaşındayken yazdığı ‘’ Melis’’ adlı romanıyla Türkiye’nin en genç yazarı olan Muğlalı Şefika Güney İzmir Kitap Fuarı’na davet edildi. 13 yaşında yazdığı ikinci kitabı ‘Canım Dostumla Birlikte’ ile ikinci baskısını yapan Şefika Güney 2014 yılında da en genç yazar olarak TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’na davet edilmiş ve orada Ayşe Kulin, Ahmet Ümit gibi yazarlardan destek görmüştü. Aynı zamanda bir kitap kurdu olan Şefika Güney 10 yaşındayken bir yılda okuduğu 285 kitapla Türkiye’nin en çok kitap okuyan öğrencisi olarak dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrunnisa Gül tarafından, bir yıl sonra ise kendisine ait rekoru 335 kitapla kırarak Kültür eski Bakanı Ertuğrul Günay’dan ödül almıştı.

Kitabının ikinci baskısından çok mutlu olduğunu ifade eden Şefika Güney , “Bir yıl dolmadan kitabının ikinci baskı yapması beni çok mutlu etti. Ayrıca kitabımın arka kapağında 14 yazar ve sanatçının kitabımla ilgili olumlu değerlendirmeleri de mutluluğuma mutluluk kattı” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.