En acı buluşma

Bu haber 08 Eylül 2014 - 4:08 'de eklendi ve 1.346 kez görüntülendi.

enaciibulusmaMuğla’nın Menteşe İlçesi’nde doğumdan hemen sonra kalbi duran küçük bebeğin cansız vücudunu morgun önünde kucağına ilk ve son kez alan babanın dramı yürekleri burktu. Doğumdan sonra küçük bebeğin ihmal nedeni ile hayatını kaybettiğini iddia eden acılı aile hastane, doktor ve hemşireler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cem Durna

Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde bebeklerinin doktor ihmali sonucu ölü doğduğunu iddia eden Koca ailesi hastane, doktor ve hemşireler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Edinilen bilgiye göre, 24 yaşındaki Aysun Koca ile Ferdi Koca bir yıl önce evlenerek dünya evine girdiler. İlk çocuğuna hamile olan 24 yaşındaki Aysun Koca, geçtiğimiz akşam saatlerinde sancılarının artması üzerine ailesi tarafından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Kadın Doğum Servisine müşahede altına alınan Aysun Koca’nın sancıları gece saatlerinde de devam etti. Sabah saatlerinde doktorlar tarafından normal doğum yaptırılmak üzere genç anne ameliyathaneye alındı. Doğumun gerçekleşmesinin ardından Koca ailesinin kız bebekleri oldu ancak kısa bir süre sonra bebeğin kalbi kurdu. Doktorların tüm müdahalesine rağmen küçük bebek kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Doktorları suçladılar

Eşinin ve kızının ameliyathaneden çıkmasını bekleyen Ferdi Koca ise acı haberi alınca yıkıldı. Hastane yetkilileri acı haberi verince Ferdi Koca gözyaşlarına boğuldu. Kızının ölümü ile yıkılan acılı baba doktor ve hemşirelerin eşiyle ilgilenmediğini ve bebeğinin ihmal sonucu öldüğü iddiasında bulunarak hastane, doktorlar ve hemşireler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Doktorun eşinin hastane yatışı verildiğinde durumunun normal olduğunun söylendiğini kaydeden Koca, şöyle konuştu:

“Akşam eşimin sancıları artınca Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesine geldik. Bize yatış yapılmasını istediler ve eşimi kadın doğum servisine aldılar. İlk olarak çocuğun kalp atışlarına baktılar ve bize normal olduğunu söylediler. Doktor geldi ve ilerleyen saatlerde çocuğun olacağını söyledi. Gece saat 03.00’de eşimin sancıları devam ediyordu. Bu yüzden hemşirelerin odasına girdim. Hemşireler uyuyordu. Doktor zaten yoktu. Sabah 7.30 sıralarında eşimi ameliyathaneye aldılar. Daha sonra ameliyathanede görevli, çocuğun öldüğünü söyledi. Bende olayın ardından polisi aradım” dedi.

Olayla ilgili inceleme başlatıldı

Ferdi Koca’nın şikayetçi olması üzerine hastaneye polis gelerek olayla ilgili olarak tutanak tuttu. Cumhuriyet Savcısı’da hastaneye gelerek incelemelerde bulundu.

Bebeğin ihmal sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Murat Himoğlu, konuyla ilgili olarak inceleme başlattıklarını söyledi. Hastanın başka bir doktor tarafından takip edildiğini belirten Himioğlu, “Rahimde açılmanın olmadığı için doğumun sabah saatlerine aldığını öğrendim. Gece hemşireye gidilmesi konusunda net bir bilgi alamadım. Ancak konuyla ilgili inceleme başlatıldı. Her şey bu incelemenin ardından ortaya çıkacak” dedi.

Kızını son kez kucağına aldı

Bu arada doğumdan hemen sonra bebeğini kaybeden baba Ferdi Koca, incelemelerin tamamlanmasının ardından kızının cansız bedenini ilk ve son kez kucağına alarak morgun önünden ayrıldı. Gözyaşlarına boğulan babanın dramı çevrede bulunanları duygulandırdı.

Bebeğin Kavaklıdere ilçesi Bellebol Mahallesinde toprağa verildi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
kutay biçener 08 Eylül 2014 / 09:16

yakın zamanda bizimde cocugumuz oldu, mugla da kimimle konuştuysam herkes imkanın varsa devlet hastanesine gitme dedi, demekki varmış bir bildikleri.yetkililer biraz halkın içine inse insanlarla konuşsa aksaklıklar daha cabuk giderilir.

hasanbal 09 Eylül 2014 / 08:48

hastanenin içinde daha neler neler yaşanıyor bir bilseniz… ultrasonda günler sonrasına sıra verilmesinden tutun; poliklinikte muayene olmak için internetten sıra alıp geldiğinde isminizin çıkmayışına, doktorların ciddiyetsizliğine, idarecilerin koltuk savaşı yüzünden bakım hizmetleriyle hiç uğraşmamasından, dedikoduya, çamur at izi kalsına… Allah yardımcımız olsun…