Emriniz Olur « Hamle Gazetesi

Emriniz Olur

Bu haber 27 Haziran 2019 - 1:19 'de eklendi ve 1.168 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Hüseyin Nizamoğlu

Olmazsa olmazmış 14 kırmızı çizgi çizmişler. Bunu seçim meydanlarında söyledim diyor amma aslında Gezi adını verdikleri ihtilal denemesi sırasında da söylediler.

CHP’nin başını çektiği yakıp yıktıkları sokakta devlet yetkilileri kendilerine sordu ne istiyorsunuz?

Cevap şöyleydi; Yapılmakta olan dünyanın en büyük üçüncü hava meydanı inşaatını durdurun, üçüncü boğaz köprüsü yapılmasın… Çılgın kanal inşaatını da durdurun… Ne diyor bunlar, kim bunlar, neden bu çok önemli yatırımları neden istemiyorlar? Bu sokaklardan hükümet yıkılmadan çekilmeyeceğiz diyen ve salı günü aynı fikirlerini gurup toplantısında ilave eden de CHP Lideri Kılıçdaroğlu idi…

Sayın Kılıçdaroğlu neden seçim kaybettiğini bilmek istemiyor. 7 Haziran seçiminde seçimi kaybeden ve millet huzurunda yaptığı balon gibi vaatler. Şimdi sanki bu sözleri söyleyen yalancıyı arar gibiydi. Oysa aradığı yalancı kendisi olduğunu sanki bu millet bilmiyor sanıyor.

SEÇİMİ AK PARTİ KAYBETMEDİ ŞU ANDA İKTİDARDIR

İktidar olmak istemeyen CHP her fırsatta iftiraya devam ediyor. Bunlarla ortak nasıl olunur? Kılıçdaroğlu gurup toplantısında kırmızı çizgilerinin bazılarını şöyle açıklıyor; Cumhurbaşkanı eskileri gibi Köşk’te otursun ve konuşup durmasın… Bu isteklerini vatandaş cevap versin; Bugünkü Cumhurbaşkanı, oturup durması için kendisini meclisin seçmesi gerekirdi. Oysa başkan adayını millet seçmiştir. 2007 tarihinde meclisin toplanması için 184 oy yeterli iken, bu rakamı 367’ye çıkaran Anayasa Mahkemesi zaten Anayasayı onlarca defa çiğnemişti. CHP tek parti döneminden gelme zihniyetle o günleri aramaktadır. Diyoruz ki: O günlerin hukukunu çok arasınız!

ON İKİ YILDA HER ŞEY BOZULMUŞ!

Bu ana partimiz gün geçtikçe hiç doğruları göremiyor ama, vatandaş doğruları biliyor ve cevap veriyor.

1999 seçiminde terör ile ihtilale hazırlanmakta olan paşaların emri ile üçlü ortaklık kuruldu. Bu üç parti

Cumhurbaşkanını da seçemediği için Ergenekon örgütünün emri ile sözde hukukçu olan cumhurbaşkanını seçtiler. Ama çok geçmeden başbakan ile cumhurbaşkanı kapışırken ekonomi sıfır oluverdi.

Bu kendilerini başarılı zanneden üç lider acele borç para aramaya başladı. Bu arada Rahşan Hanım’ın affı çıkarıldı. Ceza evlerinde tek kişi hırsız, yalancı bırakılmadı.

Para sıkıntısına çare için IMF’nin tavsiyesi ile Kemal Derviş getirildi ve ekonomi kendisine teslim edildi. Kemal Derviş IMF ile ayrı pazarlık ediyor, hizmetinde olması gereken hükümet ile ayrı pazarlık yapıyordu. Nihayet IMF’den yüksek faizle borç alınması için şartları varmış…

Çok mağrur ve becerikli edası ile Kemal Derviş konuştu; Evvela şeker pancarı ekilmesi yasaklansın. Tütün de yasak edilecek. Bu bostan korkuluğuna benzeyen hükümet ne dedi biliyor musunuz?

EMRİN OLUR…

Ve paralar yetmedi, dahada, dahada derken faizi ile ödenmesi gereken miktar o beceriksizlerin apar topar kaçmasına sebep oldu. Yapılan erken seçimde her üç Parti’de sandıktan çıkamadılar…

Seçim kaybetmek buna denir. Seçim sonu aynen mühür elinde olanları kim yenik sayabiliyormuş?

3 KASIM 2002 SEÇİMİ BUNLARI SANDIKTA BIRAKTI

Yeni gelen AK Parti 365 milletvekilini yüzde 34 oy karşılığı almıştı. Şimdi 7 Haziran seçiminde aynı parti daha yüksek puan yüzde 41 oy aldığı halde 258 milletvekili aldı. Burada milletimiz aynı şekilde kemikleşen kitleler de değişme yok. Yapılan yorumlara göre, Apo’nun partisine geçici destek veren oyları kim temin etti. Herkes ayrı yorum yapsa da bana göre irtica hortladı ve Yahudi ve diğer yalancı dost görünenlerin organizesi ile hedef aldıkları çok sayın ve değerli insan olan Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı yıpratmak gayesi ile Yerli Humeyni marifetini gösterdi.

KILIÇDAROĞLU’NUN DİĞER İSTEĞİ 4 BAKAN AKLANSIN

Bu ne saçmalık!.. Bu tertibe alet olan sekiz polis ve 3 savcı bir de hâkim itiraf ettiler ve layık olduğu gibi cezalarını çekiyorlar. Para Balkan Üniversitesi için gönderilmek üzere iken el konmuş. Konunun ilgilisi rektör biz paramızı aldık. Bu arada Halk Bankası Genel Müdürü’nü neye apar topar serbest bıraktılar?

Acaba bir milyar parası olan bir adam bohçalarla taşır mı? Bu kadar mantıksız bir yalan olamaz…

Bu çatı partileri, cidden seçim kazandık diyebiliyorsa ne diye hala öfkeleri yatışmıyor?

ŞİMDİ NE OLUR?

Şimdi her hâlükârda seçim olmalı. Bunların hiç birisi ile ortaklık yapılmamalı. AK Parti’nin hiç çekinecek gocunacak bir meselesi yok. İktidar olduğu günden beri ülkede kanun ve anayasanın tam uygulanması için çalıştı. Ekonomi hiç beklenmedik şekilde düzeldi. Hiç para vermeden, müteahhitlere kefil olmak suretiyle, Yap-İşlet-Devret ne demek bunlar bilemezler. Bu yol dünyada çok az lidere nasip olmuştur.

Kendi devletine dış düşmanlara jurnallemek eğer vatan hainliği değilse adını koymalı ve acele ederek, hemen yeni anayasa ile idamı getirmek şart gibi görünüyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.