Emrah Doğu “Bir dönem” dedi

Bu haber 12 Mart 2015 - 0:07 'de eklendi ve 1.206 kez görüntülendi.

birdonemCHP’den Muğla Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Emrah Doğu, Muğla Basını ile kahvaltıda buluştu. CHP’den 3. Defa aday olan Doğu, milletvekilliğinin meslek olmadığını belirterek, “2007 ve 2011 seçimlerinde bir dönem milletvekilliği görevi yapacağımı açıklamıştım. Bu sözümün arkasındayım. Milletvekilliğini meslek olarak görmüyorum, bu nedenle bir dönem milletvekilliğine adayım” dedi.

İlkay Yıldız

CHP’den Muğla Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Emrah Doğu, Muğla Basını ile kahvaltıda buluştu. CHP’den 3. Defa aday olan Doğu, milletvekilliğinin meslek olmadığını belirterek, “2007 ve 2011 seçimlerinde bir dönem milletvekilliği görevi yapacağımı açıklamıştım. Bu sözümün arkasındayım. Milletvekilliğini meslek olarak görmüyorum, bu nedenle bir dönem milletvekilliğine adayım” dedi.

CHP’den Milletvekilliği Aday Adaylığını açıklayan Emrah Doğu, Süpüroğlu Restoranda düzenlediği toplantıda basın mensupları ile bir araya geldi. 28 yıldır CHP ailesi içerisinde siyaset yaptığını belirten Emrah Doğu, “Bu 28 yıla üç dönem gençlik kolları başkanlığı, defalarca yönetim kurulu üyeliği ve dört dönemde ilçe başkanlığı sığdırdım. İki dönem sayın Deniz Baykal tarafından en başarılı ilçe başkanları arasında gösterilip teşekkür belgesi aldım.” diyerek şöyle devam etti:

“12 bin 800 oyla aldığım ilçe örgütünü ben ve ekip arkadaşlarımın çabasıyla 56 bin oyla teslim ettim. Sokağın kokusunu korkusunu bilmeyen gerçeği de bilemez. Tarihini bilmeyen toplumlar geleceği göremez biz tarihimizi bilerek siyaset yapmak. İki dönem emeğin hakkına inandığımız için ön seçime girdik. Ön seçimde CHP’nin değerli üyeleri bizi seçile bilir bir yere getirdiler. Fakat kontenjan kullanılmasından dolayı iki dönem milletvekili seçilemedik. Ama biz CHP’nin misyonunun Emrah Doğu’nun milletvekillinden daha önemli olduğumuza inandığımız için mücadelemize devam ettik. Çünkü CHP Kuvva-i Milliye ruhunun siyasal cephesidir. O cephede isyan, kavga ve mücadele vardır. O ruhu benimseyerek mücadelemizi yaptık”

Bir dönem için adayım

Milletvekilliğini bir meslek olarak görmediğini belirten Doğu, “2007 ve 2011 yıllarında şöyle bir söylevim vardı. Ben bir dönem milletvekili olacağım. Çünkü milletvekilliği bir meslek değil bir hizmet yarışıdır diye söylemiştim. Yine bu sözümün arkasındayım. İnanıyorum ki örgüt gereğini yapacaktır. Eğer milletvekili olursam hedefim bellidir, örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığıdır” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.