Emniyetten elektronik vize açıklaması

Bu haber 21 Ağustos 2014 - 0:48 'de eklendi ve 481 kez görüntülendi.

emnyetteleHavalimanlarında elektronik vize uygulamasının ardından Dalaman ve Milas-Bodrum Havalimanlarında uygulamanın yapılmadığı iddialarına Muğla Emniyet Müdürlüğü’nden cevap geldi.

Haber Merkezi

Muğla Emniyet Müdürlüğü Muğla’daki iki uluslar arası havalimanında elektrik vize uygulamalarında sorun yaşandığı iddialarını yalanladı. İki havalimanında da 17 Mart 2014 tarihinden bu yana uygulamanın sorunsuz yürütüldüğü açıklandı.
Muğla Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı ulusal basın yayın kuruluşları ve internet sitelerinde yayınlanan haberde, elektronik vize uygulamasının Atatürk, Sabiha Gökçen ve Esenboğa Havalimanlarında sorunsuz bir şekilde yürütüldüğü, ancak turizm sezonunda yoğun uçuşların yapıldığı Milas Bodrum ve Dalaman Havalimanlarında elektronik vize uygulamasına geçilememesi nedeniyle elektronik vize ile gelen yabancıların ülkemize giriş yapamadıkları ve geri gönderildikleri ifade edilmiştir. Ülkemizde elektronik vize uygulamasının başlatıldığı 17 Mart 2014 tarihinden itibaren Dalaman Havalimanı ve Milas Bodrum Havalimanında elektronik vize ile ilgi işlemler mevzuat çerçevesinde (vize rejim tablosu) yürütülmektedir. Dalaman Havalimanı ve Milas Bodrum Havalimanına giriş yapmak üzere gelen ve ülkemize vize ile giriş yapma zorunluluğu bulunan yabancı ülke vatandaşlarının büyük çoğunluğunun elektronik vize alarak geldikleri ve giriş işlemlerinin bu vizelere istinaden yapıldığı görülmektedir. Elektronik vize uygulaması ile ilgili olarak Havalimanlarımızda bugüne kadar herhangi bir aksaklık yaşanmamış, bu uygulama nedeniyle herhangi bir yolcu geri gönderilmemiştir. Ayrıca elektronik vize uygulaması ile birlikte pasaport işlemleri daha seri hale gelerek yolcuların bekleme sürelerinde önemli oranda azalma meydana gelmiştir. Yayınlanan haberler gerçeği yansıtmamakta olup tüm işlemler mevzuat çerçevesinde yürütülmektedir.”

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.