Emniyetten dolandırıcılara karşı uyarı « Hamle Gazetesi

Emniyetten dolandırıcılara karşı uyarı

Bu haber 08 Ocak 2018 - 10:59 'de eklendi ve 506 kez görüntülendi.

Muğla Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada vatandaşların dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olunması istenildi.

Sultan Kocakulak

Muğla Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada vatandaşların dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olunması istenildi. Yapılan açıklamada devletin hiçbir görevlisi vatandaşlardan ne kontör ne de para talep etmediği kaydedildi.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ve Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri vatandaşları dolandırıcılara karşı bilgilendirmeye devam ediyor.

Vatandaşlarla yüz yüze yapılan görüşmelerde özel olarak hazırlatılan el broşürler ile bilgilendirme faaliyetlerini gerçekleştiren polisler Vali, Kaymakam, Vali Yardımcısı, Hakim, Savcı, Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı dahil hiçbir devlet görevlisinin vatandaşlardan ne kontör ne de para talep etmeyeceğinin özellikle bilinmesini istiyorlar.

Polisler ayrıca kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları, küçük ölçekli veya büyük ölçekli esnaflar ve benzerlerinin iş iş ve işlemlerini yerine getirirken son derece dikkatli davranmalarını istiyorlar. Özellikle de telefon ile kendilerini arayarak iş ve işlemlerinin gerçekleştirilmesini isteyen kişilerin doğruluklarının titizlikle araştırılmadan iş ve işlemlerin gerçekleştirilmemesi yönünde uyarılar sürekli olarak yapılmaya devam ediliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.