Emniyet teşkilatı 170 yaşında

Bu haber 10 Nisan 2015 - 1:31 'de eklendi ve 566 kez görüntülendi.

gurunnnnMuğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Polis Haftası ve Emniyet Teşkilatı’nın kuruluşunun 170.yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Haber Merkezi
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Polis Haftası ve Emniyet Teşkilatı’nın kuruluşunun 170.yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Türkiye’de toplumsal huzur ve vatandaşların güvenliği için gece gündüz çalışan güvenlik birimlerinin zor bir vazifesi olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, güvenlik birimlerinin gücünü halktan alması gerektiğini, toplumsal olaylarda yaşanan ve sonucu üzücü biten olaylarda emniyet güçlerinin kendilerine verilen yetkileri vatandaşların aleyhine kullandıklarını söyledi. Toplumsal huzur ve barış için vatandaşların ve güvenlik birimlerinin birbirlerine saygılı ve kanunlara uygun davranması gerektiğini söyleyen Başkan Gürün, Türk Polis Teşkilatı’nın 170 yıldır halkın can ve mal güvenliğini, kamu düzenini sağlamak için çalıştığını söyledi.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün şunları söyledi:
“Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına ve hukukun üstünlüğüne dayalı, temelinde vatan, millet ve insan sevgisi bulunan bir anlayış içerisinde çalışmalarını yürüten Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 170.yılında Muğla Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan Emniyet mensupları ve çalışanlarına Muğla’da adil, eşit ve güler yüzlü davrandıkları için teşekkür ediyor, tüm polislerimizin Polis Haftası’nı kutluyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.