Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu: “Muğla ve İlçelerinde Hanutçular Olmayacak”

Bu haber 03 Eylül 2014 - 23:59 'de eklendi ve 1.212 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Muğla Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu geçtiğimiz gün içinde telefonla beni arayıp hal hatır sorduktan sonra Fethiye, Marmaris ve Bodrum’da bir hafta önce hanutçulukla ilgili bir yazdığım yazımla ilgili olarak detaylı bir şekilde bilgi alışverişinde bulunduk. Yazımda turistik yerlerde bilhassa Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde hanutçuluğun devam ettiğini ve bu konuda şikâyetler olduğunu dile getirmiştim.

Muğla İl Emniyet Müdürü Sayın Tipioğlu, duyarlı bir bürokrat olarak hemen özel kaleminden beni aratarak hanutçuluk konusunda bilgiler verdi. Sayın Müdür Veysal Tipioğlu bakınız neler söylüyor: “Sayın Valim Mustafa Hakan Güvençer bir süre önce yapmış olduğu turizm koordinasyon toplantısında hanutçuluk konusunda gereken talimatı vermişti. Hal böyle olunca Marmaris’te 66, Bodrum’da 44, Fethiye’de ise 23 işyeri yaz ayları olmasına rağmen 3’er ve 15’er gün değişik sürelerce kapatılmıştı. Bu da ilçelerde bulunan emniyet güçleri ve yetkilerin başarılı çalışmaları sonrası gerçekleştirmiştir” dedi.

Kısa bir süre önce Muğla’ya gelip hem vatandaşlara hem de polis teşkilatına kendisini kabullendirmesini bilen Muğla Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, konuşmamız anında o kadar mutlu olduğunu belli ediyordu ki sormayın.

Emniyet Müdürümüz, il genelinde hanutçuluğun %90’ı yok edildi. Bu da çok kısa bir süre içinde gerçekleşti. Yapılan kapatma ve denetimlerden sonra yerli ve yabancı turistlerde böylelikle rahatlamış oldu dedi. Konuşmasını sürdüren deneyimli emniyet müdürü Veysal Tipioğlu, “Emniyet güçlerine bağlı polis teşkilatımız esnafla devamlı bilgi alışverişinde bulunmaktadır. Almış olduğumuz tedbirler sonrası Muğla’nın neresinde olursa olsun hanutçuluğun kökü kazınmıştır. Bu konuda da uğraşlarımız devam etmektedir. Hanutçuluğun yapılmaması için polis teşkilatı ile esnafımız sık sık bir araya gelip bilgi alışverişinde bulunuyorlar. Turistik ilçelerde turistlerin korkulu rüyası haline gelen hanutçular artık piyasada görünmüyorlar. Bu da yapılan kontrollerden kaynaklanmaktadır” dedi.

Çok önemli bir konuyu da yazmadan geçemeyeceğim. Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer önceki dönemlerin valileri gibi turizm sevdalısı olduğundan mı bilinmez turizm koordinasyon toplantısında hanutçuluk konusunda almış olduğu sert tedbirlerinde faydasını görmüşe benziyoruz. Bu konuda da Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer büyük katkılarından dolayı kutladığımı belirtmek istiyorum. Muğla ve ilçelerinin asayişi konusunda çok ciddi çalışmaları olan Muğla Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu yerli ve yabancı turistlerin korkulu rüyası olan hanutçuların yok olmasını sağlattığı için de tebrik ediyorum. Ayrıca geçtiğimiz hafta kaleme aldığım hanutçuluk konusuyla yakından ilgilendiği için ayrıca teşekkür ediyorum. Muğlalıların beğendiği disiplinli saygın bir bürokrat olan Sayın Veysal Tipioğlu beyefendiye bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.