Emlakçılar Oda oluyor « Hamle Gazetesi

Emlakçılar Oda oluyor

Bu haber 25 Şubat 2013 - 18:43 'de eklendi ve 1.213 kez görüntülendi.

emlakcilar123546Emlak Müşavirleri Derneği olarak hizmet veren Muğla’daki tüm dernekler Muğla’nın Büyükşehir statüsüne geçmesinin ardından ‘Emlak Meslek Odası’nı kurmak için Esnaf Odaları Birliği’ne dilekçe vererek Odalık başvurusu yaptı.
Bekir Tosun
2007 yılında Emlak Müşavirleri Derneği unvanını alan Emlakçılar, şimdi de Muğla’nın Büyükşehir yasası ile sınırlarının ilin tamamını kapsaması nedeniyle Oda olmak için çalışmalara başlatıldı. Muğla merkez ve ilçelerdeki Emlak Müşavirleri Derneği’nin başkanları Muğla Esnaf Odaları Birliği’ne dilekçe vererek ‘Emlak Meslek Odası’ kurulması için ilk adımı attı.
Muğla Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Ziya Ercan, Bodrum Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Ömer Yetgin, Marmaris Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Yusuf Kenan Akkuş, Fethiye Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Şeref Varlı ve Datça Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Hidayet Ersöz bir araya gelerek Oda kurma çalışmalarını başlattı. Muğla Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Ziya Ercan yaptığı açıklamada, “Türkiye Büyük millet Meclisi’nde 12 Kasım tarihinde kabul edilen yasa ile Muğla, Büyükşehir statüsüne kavuştu. Büyükşehir Belediyesi’nin sınırları ilin mülki sınırları olarak kabul edildiğinden Muğla merkez ve ilçelerimizdeki derneklerimize kayıtlı bulunan toplam 1128 emlakçı üyemizin 918’i Ticaret ve Sanayi Odalarına, 510 emlakçı ise Esnaf Odası üyesidir. Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar kanununa göre, ‘Emlak Meslek Odası’ olabilme şartı olan 500 üyeyi geçtiğimiz için oda olma hakkını elde etmiş bulunmaktayız. Bugün oda çalışmalarımıza başlayabilmek için Muğla, Fethiye, Marmaris, Datça, Bodrum dernek başkanları olarak oda kurmak için ortak imzaladığımız dilekçemizi Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Şükrü Ayyıldız’a teslim ettik. Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonundan gelecek izin ile Emlak Meslek Odası geçici yönetimini oluşturup, üyelerimizin oda olarak istifade etmeleri gereken her türlü imkânları kendilerine sunmaya çalışacağız. Bu imkânı bize veren ve 6360 sayılı yasayı Meclisten geçiren hükümete, Federasyon Başkanımız Hacı Ali Taylan’a ve Esnaf Odaları Birliği Başkanına teşekkür ederiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.