Elsiz sürücü polisi bile şaşırttı

Bu haber 30 Ekim 2017 - 0:28 'de eklendi ve 662 kez görüntülendi.

Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde polisin yol kontrolü sırasında durdurduğu minibüsü kullanan sürücüsünün sol elinin olmadığı ortaya çıktı. Ehliyeti bulunmayan, 7 hırsızlık suçundan sabıkası olan araç sürücüsünün başka bir hırsızlık olayından araması olması üzerine gözaltına alındı.

Kadir Tamer

Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde polisin yol kontrolü sırasında durdurduğu minibüsü kullanan sürücüsünün sol elinin olmadığı ortaya çıktı.

Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde akşam saatlerinde Muğla-Aydın karayolunda uygulama yapan Muğla Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekip 09 F 2273 plakalı minibüsü durdurdu. Minibüste ailesi ile birlikte bulunan ve ismi Yunus Döner olduğu tespit edilen sürücü, ekiplere ehliyeti olmadığını söyledi. Bunun üzerine uygulama noktasında araçtan indirilen Yunus Döner’in polis ekipleri sol elinin bilekten itibaren bulunmadığını tespit etti. Aydın’dan Muğla’ya gelen Yunus Döner’in sol elinin bulunmaması ve bu hali ile araç kullanması uygulama noktasında bulunan polis ekiplerini bile şaşırttı. Yunus Döner’in GBT kontrolünde ise 7 ayrı hırsızlık suçundan sabıkası bulunduğu ve başka bir hırsızlık suçundan araması olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine araç sürücüsü Döner uygulama noktasında bulunan polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

3 bin lira para cezası kesildi

Aydın’dan ailesi ile birlikte Muğla’nın Menteşe İlçesi’ne geldiği öğrenilen Yunus Döner’in kullandığı aracının aynı zamanda sigortasının yapılmadığı ve fenni muayenesinin bulunmadığını tespit edildi. Bu nedenle tek eli bulunmayan araç sürücüsü Yunus Döner’e ‘sürücü belgesiz araç kullanma, aracın sigorta ve muayenesinin bulunmaması’ nedeniyle 3 bin 716 lira trafik cezası kesildi.

Adliyeye sevk edildi

Uygulama noktasına gelen Asayiş ekibi tarafından gözaltına alınan Yunus Döner, hakkında bulunan yakalama kararı nedeniyle hakim karşısına çıkarılmak üzere Muğla Adliyesi’ne sevk edildi. Tek eli ile araç kullanan Yunus Döner’in polis ekiplerinin yanında rahat tavırları ise dikkatlerden kaçmadı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.