Eli Kanlı Olanlar

Bu haber 18 Aralık 2014 - 0:36 'de eklendi ve 1.129 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Bu gibi yazılar binlerce defa yazıldı ispat edildi: Seçimlerde büyük milletimiz suçluları bazen tam olarak sandığa gömdü. Ekseriyetle ne öldürdü ve ne de oldurdu. Bunun adına süründürüyor demek en doğrusudur. Muğla’da konuşan bir CHP milletvekili iktidar aleyhinde konuşacak amma söyleyecek sözü yok. Tek bildikleri iftira atmak olduğu için atacak başka malzeme de olmayınca, şimdilik mahkemeden korkuları olmadığı için aynı teraneye devam. Çaldılar, hortumladılar, sokaklarda ölen ve öldürülen kim varsa hepsinin kanı Cumhurbaşkanının eline bulaşmıştır, diyor ve bir sürü ilavelerde yapıyor.

Bu politikanın CHP’yi bitirdiğini bas bas bağıran kendi milletvekilleri var. 15 ve 17 Aralık 2013 olayı sırasında konuşan Metin Feyizoğlu var.

KİMİN ELİ KANLI

Yıl 1980, 12 Eylül ihtilali yapıldı. İhtilali yapanlar, iktidar partisinin liderini ve teşkilatından hiç kimseyi suçlamadı. Ama özellikle CHP’den pek çok kişiyi suçlu gördü. Sokak kavgalarını rejimi değiştirmek için yapanlar ile onlara mani olmaya çalışan guruplar arasında olması gerekiyordu.

TOPKAPI SARAYI’NI FATİH SULTAN MEHMET HAN YAPTIRDI.

EDİRNE SARAYI’NI DA FATİH’İN BABASI YAPTIRDI.

Bu iki saray 1470’de Topkapı Sarayı yapıldığına göre, Edirne Sarayı ondan 30 veya 40 yıl evvel olabilir, diğer saraylar 1600 ile 1850 arasında yapıldı. En ünlüleri Beylerbeyi Sarayı, Çırağan Sarayı, Dolmabahçe Sarayı ve diğerleridir. Koca Osmanlı hükümdarları kendi isimlerini saraylara koymadılar. Nesiller boyu sonra, mesela 600 yıl sonra yapılan boğaz köprülerine Fatih Sultan Mehmet ve Yavuz Sultan Selim adı verildi. Daha önce yapılan köprünün adı aslında Fatih Sultan Mehmet olmasını isteyen mimarının bu isteğini o günün CHP’si ve temelli senatörler mani oldular. Osmanlı’yı sevmezler ya işte bu yüzden köprünün adı BOĞAZ köprüsü olabildi.

HÜSEYİN GÜLERCE

NE DİYORSA DOĞRUDUR

Hüseyin Gülerce Zaman Gazetesi’nin orta direği idi. Doğruları yazması ile gazetenin milyon tirajlara çıkmasını sağlayan iki kişi varsa birisi Hüseyin Gülerce’dir. Gazete ilk çıktığı günden itibaren aboneyim. Gazeteyi ilk açınca Hüseyin Gülerce’yi okurdum. Paralel örgüt ortaya çıktığı günden beri elime bile almam. Bugünler de beklenen polis ve cemaat soruşturması başlayınca ilk aklıma Hüseyin Gülerce geldi ve bekledim acaba ne diyecek diye… İfadesini verdikten sonra kendisi açıklama yaptı.

Hüseyin Gülerce bizlere derin nefes aldırdı dedi ki; GÖZALTILARIN GAZETECİLİKLE ALAKASI YOK. Peşinen söyleyeyim, Ekrem Bey meseleyi demokrasi basın özgürlüğü tarafına çekiyor. Ama ortada hukuki bir mesele var. Evvela bunu anlamamız lazım!..

ELİ KANLI OLANLARI KISMEN AÇIKLADIK. AMA BEN GENE SORUYORUM:

Sizin LAİKLİK dediğiniz öcü, Atatürk Devrimi mi?.. Osmanlı’yı ve Halifeliği sevmediğinize göre, Hindistan Müslümanlarından Halife’ye gelen para Osmanlı’nın mirasçısı olan Türkiye hazinesinin olması gerekirken Halife adına parayı alan lider, savaş sonu artan ne varsa hazineye bıraktığı artık açık.

CHP’ye nemadan bir miktar vasiyet ettiği halde, 1980 sonu hukukun guguk olduğu dönemde hisse sahibi olarak, doğmayan çocukların hakkını yutmak hırsızlık sayılmıyor mu? 27 Mayıs 1960 olayında iş başındaki insanları hapse attınız. Kasalarda ne varsa uçtu. Kasadan çaldıklarınız ile ne diye saray yapmadınız? Saray çalmakla olsaydı, CHP’nin 10 saray yapması gerekirdi…

Bu yazıdaki argo kelimeleri karşılık olarak yazdım. Duyurulur…

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.