Elektrik trafosuna baz istasyonu

Bu haber 01 Temmuz 2013 - 23:15 'de eklendi ve 871 kez görüntülendi.

burayadabazistasyonu121346413Fethiye ve çevresine elektrik dağıtımı yapan şirketin, baz istasyonu yapılması için GSM firmalarına trafoları kiraya verdiği iddia edildi. Şirket tarafından Fethiye’nin bir çok noktasında trafolara baz istasyonu yerleştirilmeye başlandı.
Haber Merkezi
Fethiye ve çevresine elektrik dağıtımı yapan şirketin, baz istasyonu yapılması için GSM firmalarına trafoları kiraya verdiği iddia edildi. Şirket tarafından Fethiye’nin bir çok noktasında trafolara baz istasyonu yerleştirilmeye başlandı. Fethiye’de Babataş Mahallesi halkının karşı çıkması sonucu cep telefonu şirketi yetkilileri, baz istasyonunu kurmadan olay yerinden ayrıldı. Şirket yetkilileri söz konusu yer için şirket ile anlaştıklarını ifade ettiler.
Babataşı Mahallesi Kameraman Ali Uğur Caddesi’ndeki trafonun bulunduğu alana baz istasyonu kurmak için gece geç saatlerde mahalle halkından habersiz çalışma yapan yetkililer, vatandaşın baz istasyonu kurulduğunu öğrenmesi ile çalışmalarına son vermek zorunda kaldı. Mahalle halkı trafoya baz istasyonuna tepki gösterirken, Polis olaylar büyümeden tarafları yatıştırdı. Söz konusu yerin Fethiye Belediyesi tarafından belirlenen yeşil alan olduğunu ancak burada yıllardan buyana var olan elektrik trafosunu elektrik dağıtım şirketinin kullandığını söylediler. Şirketin burayı bir de cep telefonu şirketine kiraya vermesini anlayamadıklarını belirten mahalle sakinleri, baz istasyonu kurmak için gelen yetkililer, parktaki ağacı kesmek istediklerini ve kendilerinin engel olduğunu söylediler. Zabıta ekipleri, trafonun bulunduğu yerin yeşil alan olması nedeniyle baz istasyonun kaçak olduğunu belirterek çalışmayı durdurdular.
Beyhan Okçu adı vatandaş yaptığı açıklamada “Evimin önüne baz istasyonu kuruyorlar. Baz istasyonu kurulduğunu fark ettim. Saklı saklı çalışıyorlardı. Zabıtaya ve polise haber verdim. Burası mahalle içinde olduğu için gece çalışmaya geliyorlardı” diye konuştu. Mehmet Ali Geniş ve Cihan Camlıbel adlı mahalle sakinleri ise mahallerine baz istasyonu kurulmasını istemediklerini ve hukuki yollardan haklarını arayacaklarını dile getirdiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.