El emeği göz nuru sergisi

Bu haber 29 Mayıs 2014 - 0:04 'de eklendi ve 938 kez görüntülendi.

elememgiMuğla’da toplam bin 377 kursiyerin hazırladığı el emeği göz nuru eserler görücüye çıktı. 21 ayrı eserden oluşan sergi, 3 gün boyunca Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde açık kalacak.

Cem Durna

Menteşe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ‘Kış Kursları Yıl Sonu Sergisi’ düzenlenen kokteyl ile açıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen açılışa Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı Yavuz Kayı, Menteşe Belediyesi Başkan Yardımcıları Mehmet Güven, Levent Ünver, Murat Gökalp ile Meclis Üyeleri katıldı.

Kursların artık Menteşe Belediyesi tarafından yapılacağını belirten Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, sadece merkezde değil daha önce 4 belde ve 48 mahallede de bu kursları açacaklarını belirtti.

Kurslara her yıl katılımın arttığını söyleyen Gümüş, “21 dalda eserin sergilendiği kursumuza bin 107’si bayan, 270’i erkek olmak üzere toplam bin 377 kursiyerimiz katıldı. Her yıl artarak gerçekleşen bir katılım var, bu çok sevindirici. Menteşe Belediyesi olarak bu kurslarımızı köy ve beldelerimize de taşımak istiyoruz” dedi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, yaz kurslarının da önümüzdeki günlerde başlayacağını belirterek, “Bunun yanında yaz kurs kayıtlarımız da başladı. 1 Temmuz tarihi itibari ile başlayacak olan yaz kurslarımıza da aynı şekilde katılımın beklenenin üzerinde olacağını düşünüyorum. Bu vesile ile her birinde el emeği, göz nuru olan bu sergide emeği geçen kursiyerlerimize ve hocalarımıza tüm içtenliğimde teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ahşap boyama, ebru, resim, cam süs eşya yapımı gibi 21 dalda eser bulunuyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde ki sergi 3 gün boyunca açık olacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.