Eğlenerek Sosyal güvenliği öğrendiler

Bu haber 23 Mayıs 2013 - 21:23 'de eklendi ve 799 kez görüntülendi.

sgkcocuklar123165464Geçen hafta içinde kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası kutlamalarının Reyhanlı olaylarına denk gelmesi nedeniyle ertelenen eğlencelerin ardından Muğla SGK bahçesinde çocuklara yönelik etkinlik düzenlendi.
Hasan Telli
Sosyal Güvenlik Kurumu bahçesine kurum tarafından şişme oyun parkı kurulurken, çocuklar için sihirbaz ve palyaço gösterisinin yanında çocuklara pamuk şeker dağıtıldı. Muğla merkezdeki İlkokullardan gelen minik öğrenciler gün boyunca neşeli dakikalar geçirdi. Şişme oyun parkında değişik oyunlar oynayan çocuklar, sihirbaz ile eğlendi, palyaçolar ile neşeli dakikalar geçirdiler.
Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Ayhan Dorum, SGK haftasında Reyhanlı’daki terörist saldırı nedeniyle çocuklar için düzenlenen eğlenceyi ertelediklerini belirtti. Dorum, “Reyhanlı’da yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Çocuklarımızı Sosyal Güvenliği aşılamak amacıyla düzenlediğimiz etkinliği gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. çocuklar bizim geleceğimiz bizde onlar için öncelikle 10 bin adet kitap bastık, tüm ilköğretim okullarında bu kitapları kendilerini ziyaret ederek, bu kitaplarımızı tanıtarak dağıtıyoruz. Ama bugün kurumumuzun bahçesinde onlara hem böyle bir etkinlik hem de kitaplarımızı dağıtalım istedik, şimdi birazdan pamuk şeker yaptıracağız daha başka çocuklarımızda gelecek yüzlerce çocuğa burada pamuk şeker ve kitaplar vereceğiz işte gördüğünüz tablo bu ne kadar güzel  zira onlar geleceğimiz. biliyorsunuz daha insanlar doğmadan ilişkilerinin başladığı sosyal güvenlik öldükten sonra bile insanlarla ilişkisi devam eden bir müessese, biz kurumumuzu çok önemsiyoruz kurumumuzu çok seviyoruz 7’den 70’e herkesin hizmetindeyiz. Amacımız gelecek nesilleri bu kurumun neler yapıp yapmadığını şimdiden öğretmek. Bunun yanında öğretirken de eğlendirmek istedik ” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.