Eğitimler devam ediyor

Bu haber 15 Kasım 2018 - 1:03 'de eklendi ve 474 kez görüntülendi.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şubesi tarafından üreticilere Süt Sağım Makineleri Hijyen Eğitimi verildi.

Metin karakoç

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şubesi tarafından üreticilere Süt Sağım Makineleri Hijyen Eğitimi verildi.

Tüm ilçelerde işletmeleri yerinde ziyaret ederek yetiştiricilere uygulamalı eğitimi hedefleyen Hayvan Sağlığı ve Yetiştiricileri Şube Müdürü Hüseyin Kışla “Buzağı Ölümlerini Eğitimle Önlüyoruz Projesi yoğun ilgi gördü ve olumlu sonuçlar almaya başladık. Bu kapsamda hayvancılığı geliştirmek amacıyla yetiştiricileri yerinde ziyaret ederek verilen eğitimlerden çok olumlu sonuç alıyoruz. Bu sayede sahayı daha yakından görme şansı buluyor, sorunları yerinde tespit ederek çözümlerine yönelik çalışmaları yapabiliyoruz. Eğitim çalışmalarını bu anlamda önemsiyor, gördüğümüz ilgi üzerine çalışmaları arttırarak devam ediyoruz” dedi.

Ortaca’da gerçekleşti

2018 yılında başlayan ve tüm ilçelerde yapılan Süt Sağım Makineleri Hijyen Eğitimi Ortaca İlçesi Okçular Mahallesinde de gerçekleştirildi. Bir işletmede yerinde uygulamalı eğitim veren il ve ilçe teknik personeli yoğun ilgiden memnun kaldıklarını, gelen talepleri üzerine çalışmaların hızla devam ettiklerini ifade ettiler. Çevreden yetiştiricilerin özellikle de kadın çiftçilerin katılım sağladığı eğitime ilgi yoğundu. Eğitimde süt sağım makinesi tanıtılarak, makine parçaları, kullanımı ve temizliği hakkında uygulamalı eğitim yapıldı. Yetiştiricilerin hayvancılık konusunda soruları cevaplandırılarak, katılımcılara konu hakkında çiftçi mektubu ile biberon ve dezenfektan dağıtıldı. Verimli geçtiği gözlenen eğitim sonrası yetiştiriciler, eğitimden memnun kaldıklarını ve öğrendikleri bilgileri mutlaka uygulayacaklarını ifade ettiler. Eğitimlerin sütün değerlendirilmesi konusunda da devam etmesi konusunda taleplerini dile getirerek, sütün peynir olarak değerlendirilmesi konusunda da eğitim sözü aldılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.