Eğitime Afrikalı kadından çiğ köfteli destek

Bu haber 20 Mayıs 2014 - 10:42 'de eklendi ve 573 kez görüntülendi.

Marmaris İlçesi’nde Afrikalı bir kadın, eğitime destek amacıyla düzenlenen kermeste çiğ köfte yapıp satarak burs alacak öğrencilere katkıda bulunuyor.

Haber Merkezi

Marmaris İlçesi’nde Afrikalı bir kadın, eğitime destek amacıyla düzenlenen kermeste çiğ köfte yapıp satarak burs alacak öğrencilere katkıda bulunuyor.

Eğitime destek bu sefer Afrika’nın fakir ülkesi Malavi’den geldi. Gaziantepli Arif Ulusam’la Malavi’de tanışarak evlenen 39 yaşındaki Ellah Hıulusam, eşiyle birlikte Marmaris’e yerleşti.

Eğitim Dostları Derneği’ne üye olan Afrikalı kadın, öğrencilere burs için düzenlenen kermeste çiğ köfte yaparak eğitime destek sağladı.

Malavili Ellah Hıulusam, ”Bana burada çok iyi davranıyorlar. Birçok dost ve arkadaş edindim. Farklı bir ırktan olmama rağmen kendimi Türkiye’de çok rahat hissediyorum. Dernek üyeleriyle bir aile gibiyiz. Eğitime hizmet etmeyi çok seviyorum. Ülkeme 10 yıldır gitmedim ama Türkiye’de olduğum içinde kendimi çok şanslı hissediyorum. Çocuklarımıza iyi bir eğitim vermek için çaba göstermemiz gerektiğine inanıyorum. Çünkü eğitim olmazsa hiç bir şey olmuyor. Eğitimli olduğunuz zaman her şeyi yapabilme yeteneğine sahipsiniz. Eşim Gaziantepli, çiğ köfte yapmayı ondan öğrendim. Yaptığım köfteleri herkes beğenerek alıyor” dedi.

Kermesten sağlanan gelirle iki öğrenciye burs verileceği belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.