Eğitimde İşbirliği Prokolü imzalandı

Bu haber 05 Aralık 2016 - 0:16 'de eklendi ve 567 kez görüntülendi.

egitimde-isbirligi-prokolu-imzalandi-3Muğla Valiliği, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Eğitimde İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Haber Merkezi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi C Salonunda düzenlenen protokol törenine Muğla Valisi Amir Çiçek, MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve öğretim elemanları katıldı.

Törende yaptığı konuşmada Eğitimde İşbirliği Protokolü’nün Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile her alanda işbirliği yapmak için planlandığını söyleyen Milli Eğitim Müdürü Ekinci, “15 Temmuz’dan sonra eğitim ve öğretimin, kurumlar arası işbirliğinin, milli eğitimin niteliğinin arttırılmasının ne kadar önemli olduğunu, işimizi daha iyi yapmamız gerektiğini bir kere daha anladık. Muğla’mızda eğitim öğretime öncülük yapan üniversitemizin her alanda desteğini bekliyoruz. Fakültelerimizle zaten gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu protokol kapsamında her alanda okullarımızda işbirliği yapılacak” dedi.

İmzalananan protokolün eğitim alanında olmazsa olmaz bir protokol olduğunu ifade eden Rektör Harmandar,  Muğla’da eğitimin geliştirilmesi, eğitim kalitesinin yükseltilmesi, öğrenci başarısının daha üst seviyelere çekilmesi için bu işbirliğinin gerekli olduğuna dikkat çekti.

Ortak projelerin yapılmasıyla Muğla’daki eğitim kalitesinin daha da artacağına inandığını söyleyen Vali Çiçek ise şunları kaydetti, “Çocuklarımızın daha iyi yetiştirilmesi için bütün konular dikkate alınarak bu protokol hazırlanmıştır. Eğitimde böyle bir işbirliğini sağladıysak ne mutlu bize. Hangi alanda olursa olsun çalışmalarımızın koordineli, ortak akıl ve kolektif hareketle yürütülmesi gerekiyor. Bugün imzalayacağımız protokolde olduğu gibi kurumlar veya sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliği çok önemli. Muğla’mız ve çocuklarımıza katkı sağlayacak bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Vali Çiçek, bu gibi projelerle vatanına, bayrağına, milletine, ailesine, çevresine yararlı, üretken, sorumluluk sahibi, kişilikli, hoşgörülü, demokratik haklarını koruyan, bilgiyi hayatına yansıtan nesillerin yetiştireceğine inandığını ifade etti.

Konuşmaların arasında Vali Çiçek, Rektör Harmandar ve Milli Eğitim Müdürü Ekinci protokolü imzaladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.