Eğitim-SEN: ‘Asla seyirci kalmayacağız’

Bu haber 23 Ağustos 2014 - 0:36 'de eklendi ve 827 kez görüntülendi.

eğitimmEğitim-SEN Muğla Şube Başkanı Bilgi Taşkıran, yönetici değerlendirme sonuçlarında haksızlık yapıldığını ileri sürerek, “Düşük puanlar verilerek üyelerimizin yöneticilik görevine son verilmesine asla seyirci kalmayacağız” dedi.

Cem Durna

Eğitim-SEN Muğla Şube Başkanı Bilgi Taşkıran, şube binasında basın açıklaması yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlen yönetici değerlendirme sonuçları hakkında açıklama yapan Taşkıran, “Düşük puanlar verilerek üyelerimizin yöneticilik görevine son verilmesine asla seyirci kalmayacağız” dedi.

Eğitim yöneticileri değerlendirme formunun göstermelik olarak uygulandığını ileri süren Taşkıran, “Ayrıca şaibelerin ve adaletsizliklerin ortaya çıkması için eğitim kurumu müdürlerinin tamamının aldıkları puanlar şeffaf bir şekilde yayınlanmayarak gizlenme yoluna gidilmiştir. Sisteme giren her eğitim yöneticisi yalnızca kendisine verilen toplam puanı görmektedir. Eğitim yöneticileri değerlendirme sonuçlarına baktığımızda, bugüne kadar görülmemiş yaygınlıkta, tarihin en büyük tasfiye operasyonu ve siyasal kadrolaşma girişimi ile karşı karşıya olduğumuz açıktır” dedi.

Puanlamalarda en Eğitim-SEN üyelerinin yüzde 75’ine düşük puan verilerek görev verilmediğini öne süren Taşkın, şöyle konuştu:

“Eğitim Sen üyelerinin önemli bir bölümüne 75’in altında puanlar verilerek bulundukları eğitim kurumlarında görev yapmaları engellenmiştir. Muğla’da değerlendirmeye giren 28 Eğitim Sen üyesi arkadaşımızdan sadece 7’si tekrar görevlendirilmiştir. Üyelerimizin yüzde 75’i ise elenmiştir. Özellikle Merkez Menteşe ve Milas ilçesinde değerlendirmeye giren üyelerimizden hiçbirine yeterli puan verilmezken, yandaş sendika üyesi eğitim yöneticilerinin % 60’ına geçer puan verilmesi dikkat çekicidir. Bu durum yandaş olmayan diğer sendika üyeleri ve sendikasızlar açısından da aynıdır. Eğitim yöneticilerine yönelik olarak yapılan değerlendirmenin ne kadar “objektif” olduğunu ortaya koymaktadır. Yandaş sendika üyeleri atanarak eğitim kurumları siyasi iktidarın “arka bahçesi” haline getirilmek istenmektedir. Eğitim Sen olarak, somut hiçbir bilgi ve belgeye dayanmadan, tamamen soyut ve politik değerlendirmelerle düşük puanlar verilerek üyelerimizin yöneticilik görevine son verilmesine asla seyirci kalmayacak, bu konuda her tür hukuksal ve örgütsel mücadeleyi yürütecektir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.