Eğitim Bir-Sen’den divan toplantısı

Bu haber 01 Nisan 2015 - 0:05 'de eklendi ve 602 kez görüntülendi.

egitimbirsen5615165Muğla Eğitim Bir-Sen Şubesinin düzenlediği genişletilmiş il divan toplantısına katılan Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Ali Yalçın, paralel yapının, kamu personeli seçme sınavlarını, kamuya paralel sokma sınavına çevirdiğini söyledi.

Haber Merkezi

Muğla Eğitim Bir Sen’in düzenlediği Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Menteşe Öğretmenevinde yapıldı. Toplantıya Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Milli Eğitim Bakanlığı Atama Daire Başkanı Fethi Fahri Kaya, Öğretim Atama Daire Başkan Vekili Bekir Erdoğan, Genel Başkan Yardımcısı Mitat Sevin, Yönetim Kurulu üyeleri, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü, İl ve İlçe Yöneticileri, Aydın, İzmir, Denizli Eğitim Bir-Sen İl Başkanları katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Eğitim Bir-Sen Muğla İl Başkanı Önder Uçak, Eğitim Bir-Sen’in kutlu mücadelesinin kendi sorunlarının çözümü, kendi kazanımları için atılmış adım olduğunu anlayıncaya kadar mücadeleye durmaksızın devam edeceklerini açıkladı. Uçak, “Şu anda sendikamız 2 bin 600 üyeye ulaştı. Hedefimiz Mayıs ayı içinde 3 bin üye sayısını yakalamak” dedi.
Genişletilmiş İl Divan toplantısında konuşan Genel Başkan Ali Yalçın, 2010 yılındaki KPSS sınavlarında paralel yapının memur adaylarının geleceğini çaldığını belirtti. Yalçın, “Bu yapı, bu ülkede ne yazık ki, aymazlıkları ortaya koyabildi. Bu ülkenin geçmişinde acıların, gözyaşlarının, zulmün altında imzası olan siyasal yapılarla şeytan birlikteliği gerçekleştirip bu ülkede bir daha camileri ahır yapma sürecine destek verir noktasına geldi. Kamu Personeli Seçme Sınavını ‘Kamuya Paralel Sokma Sınavı’na dönüştürdüler bu ülkeyi. 2010 yılında memur adaylarının geleceğinin çalındığı olayın altından çıkan gerçek 350 kişi 120 tam puan alıyor, 70’i karı koca ve aynı apartmanda yaşıyor. Nasıl oluyor bu? Çalmadım çırpmadım diyen nasıl soruları çaldı çırptı? Bu garabet bir daha yaşanmamalı. Herkes birbirinin hukukuna saygı duymalı, herkes birbirine tahammül etmeli. Hiç kimse sadece ben dememeli, herkesi kucaklayacak, herkesi kollayacak bir ülke olmak ve çocuklarımızın geleceğinin teminat altına alınabilmesi için” dedi.
Örgütlülüğün önemini dikkat çeken Yalçın, “Genel yetkili sendika olarak, Türkiye’nin en büyük ve en büyük konfederasyonu olarak Türkiye’de yeni bir çığır açtığımızı, ama geldiğimiz noktanın yeterli olmadığının önemli olduğunun altını çizerek alacağımız çok önemli mesafeler olduğunu bilerek yolumuza devam ettik. Genel kurulumuzu bir ay önce tamamladık ve genel kurulumuzda ‘Zirveden yeni ufuklara’ diye yeni dönemi kodladık. Sayımız kamu çalışanları içinde üçte birden fazla. Ama örgütlenme oranına baktığımız zaman bizim örgütlenme oranımız bu ülkede babalar kadar değil. Bu ülkede hükümet oluşturup, hükümet yıkan sermaye sahiplerinin tamamı örgütlü. Babalar örgütlü ise hocalar neden örgütlü değil? Neden biz yüzde 68 örgütlüyüz de yüzde 100 örgütlü değil? Çünkü çocukları örgütlülüğü öğreten biziz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.