Eğitim Bir-Sen Aylık İl Divanı yapıldı « Hamle Gazetesi

Eğitim Bir-Sen Aylık İl Divanı yapıldı

Bu haber 16 Haziran 2016 - 0:21 'de eklendi ve 636 kez görüntülendi.

Eğitim Bir-Sen Aylık İl Divanı yapıldı  (3)Muğla Eğitim Bir Şubesi genişletilmiş divan toplantısında bir araya geldi. Toplantı sonrası iftara geçilirken, yemeğin ardından Muğla’da yetkili sendika olmasında emeği olan ilçe başkanlarına plaket verildi.

İlkay Yıldız

Muğla Eğitim bir şubesi genişletilmiş divan toplantısında bir araya geldi. Toplantı sonrası iftara geçilirken, yemeğin ardından Muğla’da yetkili sendika olmasında emeği olan ilçe başkanlarına plaketleri Muğla Şube Başkanı Önder Uçak tarafından verildi.

Memur-Sen İl Başkanı ve Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, “Yetki mücadelesinden eğitim çalışanlarının teveccühünü kazanarak çıkan sendikamızın başarısını; toplu sözleşmedeki kazanımlarımızı, ilimizdeki, ilçelerimizdeki faaliyetlerimizi, sendikal çalışmalarımızı anlatan, Eğitim-Bir-Sen’i hem iş, hem de sosyal yaşantısının içine katan, onunla yaşayan; İş yeri temsilcilerimizle, ilçe temsilcilerimiz ve yönetimleriyle, il yönetimimizle ve üyelerimizle kazandık. Yurt-Kur’da 22 üye, Üniversitede 298 üye, Milli Eğitim Bakanlığı’nda ise 3 bin 403 üye ile toplamda 3 bin 723 üye sayısına ulaştık. Bu anlamda sendika olarak zorlu mücadelede Muğla’da destan yazdık, hayırlı, uğurlu olsun” dedi.
Eğitim Bir-Sen’in üyeleri ile bir aile olduğunu belirten Uçak şunları söyledi:

“Biz, memuruyla, hizmetlisiyle, şefiyle, öğretmeniyle, idarecisiyle, akademisyeniyle, teknisyeniyle, bütün eğitim çalışanlarıyla bir aileyiz. Bizim ‘Sendikal mücadelemiz, Türkiye’nin geleceğini yeniden inşa etmek adına erdemliler hareketidir’ sözleriyle vizyonumuzu belirleyen Mehmet Akif İnan’ın yolunda, ‘Önce insan ve her zaman insanlık’ diyerek yaşamayı ve yaşatmayı telkin eden kadim bir medeniyetin mensupları olarak insanlığımıza, merhametimize sınırlar çizemeyiz. Bir çekirdekte bir filizi, bir filizde bir fidanı, bir fidanda ormanı düşleyenler; güçlü teşkilat olduğunu bir kez daha tescil ettirmiştir. Bu başarının tecelli edişine katkı sunan başta üyelerimiz olmak üzere geçmişten günümüze görev yapan şube başkanı ve yönetiminden, ilçe ve işyeri temsilcilerimize, zorluklar karşısında ve en zor zamanda adanmışlık örneği sergileyerek destanlaşan teşkilatımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Muğla’da almış olduğumuz yetkinin üyelerimize, teşkilatımıza, tüm eğitim çalışanlarına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemizi kan gölüne çevirmek isteyen zihniyetin ve onun taşeronu terör örgütlerinin belini kıran, devletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin, İslam coğrafyasında terörle taşeron örgütlerle, kaos oluşturarak insanları yurdundan canından eden vahşi emperyalist sömürgeci zihniyete karşı cansiperane mücadele eden kahraman mücahitlerin Allah yardımcısı olsun. Bu kutlu mücadelede Şehit olan kardeşlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Allah şahadetlerini kabul etsin, Allah gazilerimize de acil şifalar versin” dedi.
Konuşmaların ardından Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak yetkili sendika olmalarında emeği geçen ilçe başkanlarına katkıları nedeniyle plaket verirken, daha sonra iftar programına geçildi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.