Eğitim Araştırmaya Başhekim aranıyor « Hamle Gazetesi

Eğitim Araştırmaya Başhekim aranıyor

Bu haber 22 Haziran 2019 - 1:11 'de eklendi ve 2.355 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

AK Parti Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir‘den yeni bir müjde geldi.

AK Parti‘de ilk kez iki milletvekilinin yüksek temposuna tanıklık ediyoruz.

Bugüne kadar “Muğla sevdalısıyız” lafını o kadar çok kişiden, o kadar çok duyduk ki, artık bu sözden hoşlanmıyorum. Birisi kalkıp “Muğla sevdalısıyız” veya “Muğla sevdalısıyım” dedi mi aklıma olmadık şeyler geliyor!

Bu “aşk teranelerini” kimden duyarsanız, onun “hesap verebilir” olup olmadığına bakın.

Karşınızdaki “hesap verebilir” biriyse mesele yok.

Yok eğer “hesap verebilir” biri değilse, bilin ki o kişi Muğlalı‘ya hesap vermekten çok uzak ve “sevdası” da kendi “menfaatlerine” sevdadan başka bir sevda değildir!

Demir ve Gökcan “hesap verebilir” iki milletvekili.

Önümüzdeki dönem yeniden seçilirler veya seçilmezler, milletvekilliklerinden sonra aramızda yaşamaya devam edecekler.

Yüzyüze geleceğiz. Yüzümüze bakabilecekler veya bakamayacaklar…

 xx           xx           xx

MİLLETVEKİLLERİNİN SAĞLIK BAKANLIĞI GİRİŞİMİ

Her ikisi de bunun farkındalar ve uyum içinde çalışıyorlar.

Her ikisi de aramıza döndüklerinde ellerimizin yakalarında olabileceğinin farkındalar ve dönemlerinde ellerinden geldiğince Ankara‘dan Muğla‘ya yatırım ve hizmet akıtmanın derdindeler.

Özellikle Yelda Erol Gökcan büyük performans sergiliyor.

Önceki gün sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Kendisinin yarın İstanbul‘da yapılacak seçim için uzun zamandır Binali Yıldırım‘ın kampanyasını yürütenler arasında olduğunu biliyoruz.

Ne ara fırsat bulduysa, İstanbul‘dan Ankara‘ya geçip Mehmet Yavuz Demir ile birlikte Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca‘yı ziyaret etmişler ve Muğla için yeni sözler almışlar. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Milletvekili arkadaşım Mehmet Yavuz Demir’le birlikte Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’yı ziyaret ettik. Muğlamıza yapılacak sağlık yatırımları; hekim, hemşire, sağlık personeli, ekip ve ekipman ihtiyacı konularını gündeme getirdik.” dedi.

xx           xx           xx

Paylaşımında Muğla‘ya olan destekleri için Bakan Koca‘ya teşekkür eden ve ziyaretleri sırasında iki Bakan Yardımcısı ile de görüşen Milletvekillerinden Gökcan, bakan ile olan görüşmelerini şöyle anlattı:

Sayın Bakanımızdan Seydikemer’de planlanan 150 yataklı devlet hastanesi ihalesinin ivedilikle yapılmasını rica ettik. Yüklenici firmadan kaynaklı sorunlar nedeniyle yüzde 60’ı tamamlandıktan sonra yarım kalan 150 yataklı Bodrum Devlet Hastanesi sorununun çözülmesini isterken, 100 yataklı eski Menteşe Devlet Hastanesi için ihtiyaç duyulan ek ödenek taleplerimizi ilettik. Sayın Bakanımız ilettiğimiz projeler üzerinde çalıştıklarını ve çözüm üreteceklerini ifade etti. Ne zaman yanlarına gitsek bizi kırmayan sayın Bakanımız Koca’ya Muğlamıza olan destekleri için teşekkür ediyoruz.

Bu paylaşımın ardından kendisiyle görüştüğümüz Milletvekili Gökcan, önceki gece Ankara‘dan dönüp, İstanbul‘da uçaktan iniyordu. Görüşmemizde “Sadece hastanelerin tamamlanmasını değil, kadro açıklarını da konuştuk. Datça’da döner sermaye olmadığı için doktor tutamıyoruz. Buna çözüm aranıyor. Doktordan çok hemşireye ihtiyacımız var. Kısa zamanda bu açık kapanacak ve açık kapanacakta yoğun bakım kapasitemiz artacak ve belki çocuk yoğun bakımda açabileceğiz” dedi…

xx           xx           xx

EĞİTİM ARAŞTIRMAYA BAŞHEKİM ARANIYOR

İki Muğla Milletvekili önceki gün Ankara‘da Sağlık Bakanı ile görüşürlerken, bu arada aynı gün düzenlemesi devam eden Menteşe Devlet Hastanesi‘nin bahçesine 3 tır dolusu malzeme indiriliyordu.

Gelen malzemelerin arasında hasta yatakları, mobilya ve mefruşat vardı.

İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer‘e hastanenin açılışının Ağustos ayına yetişip yetişemeyeceğini sordum.

Dr. Gencer, şöyle anlattı:

Hastanenin malzemeleri gelmeye başladı. Kadroları, her şeyi hazır. Yüklenici firma canla başla yetiştirmeye çalışıyor. Herhangi bir önemli aksaklık yaşanmazsa en kötü ihtimalle Eylül’de açarız. Biz Ağustos diyoruz. Sağolsun milletvekillerimiz Ankara’da yakından takipçiler. Acilin önünde düzenlemeye başlıyoruz. Hastanenin ana kapısını bulunduğu yerden Acil kapısının tam karşısına alıyoruz. Oradaki kafetaryayı da kaldırıyoruz. Polikliniklerin bulunduğu binanın alt tarafına alıyoruz. Bu düzenlemeden sonra hastanemizin tabelasının ana kapıya asacağız.

İl Müdürü Gencer‘e, Muğla Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ümit Başar Semiz‘in Başhekimliği neden bıraktığını sordum. “Bizimle ilgisi yok. Kendileri bu konuda çok önceden girişimde bulunmuştu. Kendi tasarrufu. Henüz yerine bir atama yapılmadı. Hastanemizin yükünü ve sorumluluğunu kaldırabilecek kişiyi belirlemeye çalışıyoruz.” diye cevap verdi.

xx           xx           xx

BAŞHEKİMLİKTEN DEKANLIĞA

Öteyandan geçtiğimiz hafta beklenmedik bir şekilde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği‘nden istifa eden Prof. Dr. Ümit Başer Semiz Uşak kısa sürede Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesine Dekan olarak atandı.

Başhekimlik‘ten beklenmedik bir şekilde istifa eden Prof. Dr. Semiz, yine beklenmedik bir şekilde Uşak Tıp Fakültesi‘ne Dekan oldu.

Demek ki önceden planlanmış bir durum vardı…

Muğla‘dan ayrılmadan önce hastane personeli ile vedalaşan Prof. Dr. Semiz başhekimlikten sonra ne yapacağı konusunda çevresine ser verip sır vermemişti. Sadece istifası ile ilgili daha önceden alınmış bir karar olduğunu söylemişti.

Başhekim Prof. Dr. Ümit Başar Semiz, 2014 yılından beri Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı ve beraberinde Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Başhekimlik görevini yürütmekteydi. Başhekim Semiz, MSKÜ Eğitim Araştırma Hastanesi’ne 2014 yılında birinci atamayla başhekimlik görevine gelmişti.

2016 yılında ikinci atamayla görevine devam eden Prof. Dr. Ümit Başar Semiz, 2018 yılındaki üçüncü atamayla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevini yürütüyordu.

xx           xx           xx

ULTRA LÜKS MAKAM ODASI KİMİN İÇİN

Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Başkanlığı‘na Uzman Dr. Esin Nebioğlu atandı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzman Dr. Esin Nebioğlu, Muğla İl Sağlık Müdürlüğü Muğla Kamu Hastaneleri Başkanlığı görevine getirildi…

Buarada Muğla Gazetesi’nden Ferdi Yavuz, Prof. Dr. Ümit Başar Semiz tarafından Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yeni “başhekimlik odası” yaptırmakta olduğuna dair haber yapmıştı.

Habere göre, Başhekimlik odası ultra lüks mobilyalarla döşenmişti.

Ferdi Yavuz da “Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi’nin şatafatlı yeni makam odası, görenleri şaşkına çevirdi. Lüks makam odası gören vatandaşlar ‘Milletin ve devletin parası neden böyle çarçur ediliyor diye haber yazmıştı. Şaşırmıştık…

O zaman Başhekim olan Prof. Dr. Semiz, madem hem başhekimlikten hem de Muğla‘dan ayrılıyordu o “makam odasını” bir gösteriş örneği olarak neden yaptırmıştı?..

Yoksa başkası, mesala Başhekim Yardımcılarından Dr. Murat Himoğlu yaptırmış olabilir miydi?

 xx           xx           xx

Ferdi Yavuz haberinde “Ultra lüks mobilyaların yer aldığı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ümit Başar Semiz’in yeni makam odasındaki mobilyalar el işçiliği özelliği taşıyor. Deri ve ahşap olarak dizayn edildiği göze çarpan mobilyaların olduğu Başhekim’in yeni makam odasının içinde, bir dinlenme odası birde tuvalet bulunuyor.” diye yazmıştı.

Bakalım şimdi bu salon salomanje makam odasında kim oturacak? Bir diğer yanıtı aranan soru da “Daha yeni yapılmış bir hastanede yeni makam odasının alemi ne?” sorusu…

———————————–                                                                                           ———————————–

GÜNÜN SÖZÜ: İçine doldurulacak çok şey olduğu zaman, günün yüzlerce cebi vardır. (Nietzsche)

ÇİVİ

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir “Suya indirim değil, zam yaptılar” dedi.

Beni Bi Gülmek Aldı: )))))

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.