EGET Vakfı’ndan bir çocuk kitabı

Bu haber 01 Mayıs 2018 - 2:01 'de eklendi ve 466 kez görüntülendi.

Merkezi Muğla’da olan EGET Vakfı’nın ilk basılı yayımı, bir çocuk masalı oldu. ‘Ben Solucan Ansen’ isimli çocuk masalında, bir solucan, kendisini çocuklara tanıtmakla kalmayıp solucanların doğaya olan yararlarını da anlatılıyor.

Nazife Taşdelen

Merkezi Muğla’da olan EGET Vakfı’nın ilk basılı yayımı, bir çocuk masalı oldu. ‘Ben Solucan Ansen’ isimli çocuk masalında, bir solucan, kendisini çocuklara tanıtmakla kalmayıp solucanların doğaya olan yararlarını da anlatılıyor. Sekiz sayfadan oluşan masal kitabında metin ve resimler, ressam- yazar Safai tarafından kurgulandı.

Konuyla ilişkili olarak açıklamada bulunan Safai, “Doğaya saygılı tarımda, solucanların yeri tartışmasız olarak en önde gelmektedir. Bir çocuk kitabında solucanın yararlarını anlatmaktayken gerçekte yetişkinlere de bir mesaj vermiş olduğumuz sanısındayım. Organik tarımın ve tarım ürünlerinin tartışılmakta olduğu bir evrede, organik tarımın vazgeçilmez bir parçası olan solucan gübrelerine de özellikle dikkat çekmek üzere hazırlanmış bir kitaptır bu. Çocuklarımızın seveceğine inanmaktayım” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.