Ege’nin Kırkpınarı 16 Ağustos’ta başlıyor

Bu haber 08 Ağustos 2014 - 0:28 'de eklendi ve 731 kez görüntülendi.

egeninkırkMuğla’nın Kavaklıdere İlçesi’ne bağlı Menteşe Mahallesi’nde geleneksel olarak düzenlenen ve Ege’nin Kırkpınarı olarak adlandırılan Kavaklıdere Menteşe Beşpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri bu yıl 16 Ağustos Cumartesi günü yapılacak.

Haber Merkezi

Muğla’nın Kavaklıdere İlçesi’ne bağlı Menteşe Mahallesi’nde geleneksel olarak düzenlenen ve Ege’nin Kırkpınarı olarak adlandırılan Kavaklıdere Menteşe Beşpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri bu yıl 16 Ağustos Cumartesi günü yapılacak.
16 Ağustos tarihinde yapılacak güreşlere Fatih Atlı, Hasan Tuna, Osman Aynur, Salih Dorum, İsmail Koç, Yüksel Kalay, Mükerrem Kıyı, Hüseyin İyican, Hakan Çalışır, Enver Erişti Ali Gökçen, Ramazan Yarar Fevzi Çakır, Cengiz Zengin, Raşit Aysel, Hüseyin Bakan ve Salih Öz gibi güreşçilerin yanı sıra yaklaşık 150 pehlivan katılacak. Güreşte cazgırlığı Kırkpınar Baş Cazgırlarından Bayram Ali Dede ve Nasuh Akgün yapacak. Vatandaşların merakla beklediği 16 Ağustos tarihinde yapılacak olan güreşler bu yıl ücretsiz olacak.
Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir; “Geleneksel ata sporlarından biri olan yağlı güreşlerin bu yıl 22. sini gerçekleştireceklerini belirterek, “Menteşe-Beşpınar yağlı güreşleri 16 Ağustos tarihinde Kavaklıdere ilçemize bağlı Menteşe Mahallesi sınırları içinde bulunan Beşpınar Yaylası’nda yapılacak. Yine her yıl olduğu gibi güreşlerden bir gün öncesinde konser düzenlenecek. Bu yılki konserde pop müzik sanatçısı Murat Başaran sahne alacak. Gerek Muğla’dan gerekse Aydın, Denizli gibi çevre illerden tüm güreş severleri mahallemizde düzenlenecek güreşlere davet ediyorum. Umarım konuklarımız her yıl olduğu gibi bu yıl da çok güzel vakit geçirecektir. Tüm etkinliklerimize herkes davetlidir özellikle Yerküpe’yi görmeyen varsa mutlaka görmesini isterim. Çünkü güreş alanımız asırlık çınar ağaçları altında yemyeşil bir ortamda yer alıyor. Yaylanın altında bulunan Yerküpe Mağarası ise tam bir doğa harikasıdır” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.